» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Geleceğin Milli Eğitim Bakanı

A+  A- Geleceğin Milli Eğitim Bakanı

Aşağıda izleyeceğiniz görüntüler Türkiye’nin büyük şehirlerinden Sakarya’da çekildi. Şehrin merkezinde bulunan “Halefi Molla Mustafa Sakarya Nakşibendi Dergahı“ndan alınan eğitim görüntüleri.

Nakşibendi Cemaati’ne bağlı olan dergah, Adapazarı’nda “Osmanlı usulü” bir medrese eğitimine başlanması kararıyla kuruldu. Bu kararla Adapazarı’nda Şer’i eğitim vermeye başladı.

Molla Mustafa çocuklara soruyor: “Biz kimiz?” Çocuklar yanıtlıyor: “Osmanlıyız!”

Dergahın başında kendini Molla Mustafa olarak tanıtan Mustafa Atmaca bulunuyor.

Molla Mustafa’nın sitesindeki fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kendilerini Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da sıkça tarif ettiği gibi “Yeni Osmanlı” olarak tanımlayan grup, öğrencilere şeriat bilinci vermeye çalışıyor.

Sakarya’nın ortasında resmi makamların gözlerinin önünde devam eden bu eğitim sisteminin videolarını aşağıda sunuyoruz.

Yorumları size bırakıyoruz:

Kaynak: odatv.com
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 12 Aralık 2010 tarihinde eklenmiştir. "Geleceğin Milli Eğitim Bakanı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. mstf

  mustafa hoca değerli bir ilim adamıdır kendisinden Allah razı olsun…

 2. Gülşen

  Yahu yorumlara bakın ya,böyle dinazarusdan kalma eğitim alarak Osmanlının kurulabileceğini sanıyorlar.Yahu siz ne içiyorsanız banada söyleyinde benimde kafam dursun mutlu olayım.

 3. abbas elif

  maşallahhh şu gözünü kırpmadan evladını bile boğduran hareminde yüzlerce kadını zevki safası için bekleten ,allah rızası için değil çep doldurma rızası ile çalışan dini heralanda menfaat için kullanan şerfsizler ordusu

 4. ramazan

  allah ondan razı olsun. dinimiz ile ilgili eksiklerimizi tamamlıyor.

 5. sezgin

  ALLAH razi olsun islamiyeti anlatan ögreten kardeslerimizden.

 6. merve

  Yakisir olacaksa birileri milliegitim baskani bundansonra osmanli adim adim ilerlesin biz hepimiz osmanli torunlariyz ecdadimz bizim boyle rahle baslarnda ilim seriat dersleri aldlr ve umuyormki sayelerinde neslimizin cocuklari edep ve hayanin ne oldugunu bilirler Rabbim yolunuzu acik etsin Arkanzdayz Bizler Osmanlinn Yetim Torunlaryz bizim de nesillerimizin tertemiz ve pak olmasni umit edip Rabbime niyaz ediyorum

 7. muhammed ali bahadır

  ben de o insanlardan biri olarak yaşar ve ölürüm inşallah

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6