» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Görüşmeler Hükümet Kurulana Kadar Ertelenmeli (Video)

A+  A- Görüşmeler Hükümet Kurulana Kadar Ertelenmeli (Video)

KESK Genel Başkanı Lami Özgen, “hükümet kuruluncaya kadar memur sendikalarıyla yapılacak toplu görüşmelerin ertelenmesi gerektiğini” söyledi.

AŞTİ metro istasyonu önünde toplanarak, görüşmelerin yapılacağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yürümek isteyen KESK üyelerine polis, dağılmaları için uyarıda bulundu.

KESK Genel Başkanı Özgen, yürüyüşe izin verilmesi için emniyet yetkilileriyle bir süre görüştü. Bundan sonuç alınamaması ve grubun dağılmaması üzerine, polis ekipleri gruba, kalkanlarla ve biber gazıyla müdahale etti.

Gruptakilerden bazıları gözaltına alındı.

Ancak bir süre sonra polis, “kaldırımdan olmak koşuluyla” grubun yürüyüşüne izin verdi.

Haber Video

Gruptakiler, Emek 10. Cadde ve Bosna-Hersek Caddesi’nden bakanlık önüne yürüdü.

KESK Genel Başkanı Özgen, burada yaptığı basın açıklamasında, “Hükümetin, geçici bir hükümet olduğunu, bu nedenle zorunlu uygulamaların yerine getirilmesi dışında bir karar alamayacağını” savundu.

Hükümet kuruluncaya kadar görüşmelerin ertelenmesi gerektiğini söyleyen Özgen, görüşmeler yapıldığında da ilk olarak kamu emekçilerinin ve emeklilerin, “2014 enflasyonundan kaynaklanan kayıplarının” telafi edilmesini istedi.

ankara-da-kesk-uyelerine-polis-mudahalesi

Özgen, daha önce imzalanan toplu görüşme zaptının “satış sözleşmesi” olduğunu ileri sürerek, “Toplu sözleşme masasında onların ikinci bir satış sözleşmesi yapmalarını engelleyeceğiz” dedi.

Özgen ve beraberindekiler, daha sonra görüşmelere katılmak üzere bakanlığa girdi. –hürriyet

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 3 Ağustos 2015 tarihinde eklenmiştir. "Görüşmeler Hükümet Kurulana Kadar Ertelenmeli (Video)" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Bgorur2

    RT @BES_Gnl_Mrk: KESK Bursa Şubeler Platformu, iktidarın baro ve odalara müdahale girişimine ilişkin basın toplantısı düzenleyerek, bu tür…

  1. BES_Gnl_Mrk

    KESK Bursa Şubeler Platformu, iktidarın baro ve odalara müdahale girişimine ilişkin basın toplantısı düzenleyerek,… https://t.co/Z2iswEyvbL

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5