» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Grev Sözcüsü Erdoğan Greve Karşı

A+  A- Grev Sözcüsü Erdoğan Greve Karşı

28 yıl önce grev sözcülüğü yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aradan geçen 28 yılın sonunda memurların grev yapmasını doğru bulmadığını açıkladı.

Oysa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 24 yıl önce greve destek veriyor hatta grev sözcülüğü yapıyordu.

İstanbul’da yayınlanan Kent Yaşam Gazetesi arşivinden çıkan bir fotoğraf ve haber; Başbakan Erdoğan’ın 1988 yılında işçi grevinde ‘grev gözcüsü önlüğü’ giydiğini ve ‘bu mücadeleye destek vermek inancımız gereğidir’ dediğini ortaya çıkardı.

24 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı görevindeyken, Basın-İş’e bağlı Darphane ve Damga Matbaası işyerinde grev yapan işçileri ziyaret eden Erdoğan, o zamanki konuşmasında “Ülkemizde işçiler, kira bile ödeyemeyecek zorluklar içinde. Böylesine haklı mücadelenin yanında olmak inancımız gereğidir” demişti.

28 YIL SONRA GREV HAKKI YOK DİYEREK GÖZ DAĞI VERİYOR

İşte Başbakan’ın açıklamaları;

Memura zam pazarlığında verilen teklifi beğenmeyen sendikaların protesto gösterilerine ve iş bırakma eylemine, Başbakan Erdoğan memurun grev hakkı yok dedi.

SONUÇ : 28 yıl önce grev sözcüsü olup greve destek olan Erdoğan, 28 yıl sonra  memurun protestosuna ve iş bırakmasına bile tahammül edemiyor.

Recep Tayyip Erdoğan; İktidara geldiğinizde memurlara ve öğretmenlere iki yıl sabredin dediniz. Tam 10 yıl geçti.

10 yıllık iktidarınız döneminde hizmetli maaşları öğretmen maaşlarını geçti.

Siyasilere, bürokratlarınıza yüzde 60 zam verirken, Danışmanlarınıza, özel kalemlerinize, sekreterlerinize hatta şoförlerinize bile yüzde yüze yakın zam yaparken ülke Yunanistan’a dönmüyorda , memura zamma gelince mi ülke Yunanistan’a dönecek…

Her gittiğiniz Yurt dışı gezisinde ülkemizin ekonomisini Dünya devleri ile kıyaslıyorsunuz, memura zam konusu oldu mu , ekonomimiz bir anda allak bullak oluyor.

Lütfen samimi olun.  -kamudanhaber

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 17 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "Grev Sözcüsü Erdoğan Greve Karşı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Burak_Kuyucu

    @yazparov Küçük bir düzeltme; Bilal Ekşi THY Genel Müdürüdür. Yönetim kurulu başkanı İlker Aycı'dır ve Bilal Erdoğa… https://t.co/mX9nP5ISOo

  1. 15TEMUZ_ERDOGAN

    RT @lhanDirican1: 31 05 1960 Türk Ordu futbol takımı ikinci kez dünya şampiyonu oldu 1967 Türkiyede ikinci kez bir hastaya yapay kalp kapak…

  1. azaktur

    @erkutbeyiniz Ben Türkiye'de yaşıyorum siz? https://t.co/t4BOP9cNtI

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7