» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Hakem Kurulu Zammı Açıklıyor

A+  A- Hakem Kurulu Zammı Açıklıyor

Memur zammı ne kadar oluyor? Memurların, toplu sözleşmeli zamları bugün saat 12.00‘den sonra belli oluyor. Zammın belirleneceği ve açıklanacağı toplantı 12.00’da başlıyor.

Sayıştay Başkanı Recai Akyel başkanlığındaki hakem heyeti, 2012 ve 2013 yıllarına ilişkin zam oranlarını bugün belirleyecek ve kamuoyuna açıklayacak. Heyetin belirleyeceği rakamlar nihai karar olacak.

Toplu sözleşme süreci 30 Nisan’da başladı. Yaklaşık bir aylık süre içinde kamu işveren heyeti ve sendikalar zam oranları konusunda anlaşamadı. Kamu işveren heyeti, son olarak memurlara ilk yıl için 3.5+4, ikinci yıl içinde 3+3 zam teklifinde bulundu ancak memurlar bu teklifi kabul etmedi.

Anlaşma masasından kalkan memurlar, 23 Mayıs’ta 1 günlük grev yaptı. Yurdun dört bir yanında memurlar sokaklara döküldü. Tren seferleri aksadı.

ÖDEMELER 15 HAZİRAN’DA YAPILACAK

Anlaşmazlık olması nedeniyle devreye hakem heyeti girdi. Hakem heyetinin çalışmaları da, belirlenen takvime göre 29 Mayıs’ta yani bugün doluyor.

Beş gündür tarafları dinleyen heyet, zam oranlarını belirleyerek kamuoyuna açıklayacak. Hakem heyetinin belirlediği zam oranlarından, yaklaşık 2.6 milyon memur ile 1.9 milyon memur emeklisi yararlanacak. Her iki kesime de, zammın dışında gecikme zammı ve beş aylık fark da ödenecek. Fark ve gecikme zammının da, 15 Haziran’da yapılması bekleniyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 29 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "Hakem Kurulu Zammı Açıklıyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. poisonlandia__

  RT @ozgur1turkiye: @sputnik_TR Sezon ortasında ne zammı bu yahu? Acentalar aylar önceden tur satıyor bazen. İşçi, memur ve emekli maaşları…

 1. ozgur1turkiye

  @sputnik_TR Sezon ortasında ne zammı bu yahu? Acentalar aylar önceden tur satıyor bazen. İşçi, memur ve emekli maa… https://t.co/6aZ6bNKI1X

 1. Hisse_Onerileri

  RT @birlikekofinans: İşçi emeklisine memur zammı müjdesi https://t.co/2G40kpTtPh

 1. birlikekofinans

  İşçi emeklisine memur zammı müjdesi https://t.co/2G40kpTtPh

 1. sonsuzmerak

  RT @dirilispostasi: İşçi emeklisine memur zammı müjdesi! 'Eşit zam' formülü gündemde! https://t.co/M0DENZqBwk https://t.co/6YJqwc6t2y

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4