» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Halk: “Ali Demir İstifa Etsin”

A+  A- Halk: “Ali Demir İstifa Etsin”

Ali Demir, seçimler öncesinde aldığı uyarı sonrasında, “YGS’de sehven şifre var” deyip ortalıktan kayboldu…

Yapılan anketlerde YGS‘nin adil olmadığı ve sınavda şaibe olduğuna halkın yaklaşık yüzde 80’i inanıyor. Her 100 kişiden 76’sının bu sınavla ilgili şüpheleri var.

%56 Skandaldan AKP Sorumlu Dedi

Halkın yarıdan fazlası ise şifre skandalında hükümeti de sorumlu tutarken, ÖSYM’ye güvenmediklerini söylüyor ve Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’in istifasını istiyor.

Metropoll kamuoyu araştırma şirketi, 31 ilde 1458 kişiyi kapsayan bir anket yaptı.

Katılımcıların yüzde 76.1’i YGS’de “Şaibe” olduğuna inanırken, “şaibe yok” diyenlerin oranı yalnızca 17.1’de kaldı.

Anket Sonuçları İçin Tıklayınız.

Anket Sonuçları

Güven Kalmadı

“ÖSYM’ye güvenmiyorum” diyenlerin oranı yüzde 72.2 çıkarken, güvenenlerin oranı da yüzde 22.5. Ankete katılanların yüzde 56’sına göre şifre skandalından hükümet sorumlu.

‘Sürprizli şifre’ soruşturması açıklanıyor, ÖSYM savunmada

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) bugün dönüm günü olacak. Sınavda şifre ve kopya iddialarını araştıran ve gazetecilere soruşturma hakkında bilgi vermek için 26 Nisan’da düzenlediği basın toplantısında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş’in “Sürpriz bir şey çıkabilir, farklı bir şey olabilir” dediği soruşturma dosyası tamamlandı ve bugün açıklanıyor.

YSG ve ÖSYM’deki Sürpriz

YGS ve ÖSYM konusunda önemli bir sürprizin olduğunu öne süren Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Savcı benim bildiğim bir sürprizi açıklarsa Türkiye için de çok önemli bir sürpriz açıklanmış olacak. Ama önce sayın savcı açıklasın. Ben yargıya müdahale etmeyeyim. Polis silinen bilgileri öğrendiğinde bazı maillere rastladı. Sürpriz o maillerle ilgili. Üniversiteye yerleştirmeyle ilgisi var. Sayın savcının bu bilgileri saklamaya hakkı yok. 1 milyon 700 bin kişinin hakkını yiyenin o koltukta oturması Başbakan’ı rahatsız etmiyorsa o çocukların günahı onun boynunadır. Şifre varsa kopya vardır.”

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 9 Mayıs 2011 tarihinde eklenmiştir. "Halk: “Ali Demir İstifa Etsin”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6