Haremlik Selamlık Yemekhane

“Merdiven” krizin ardından benzeri bir durum daha ortaya çıktı. Şimdi de yemekhaneler haremlik-selamlık oldu. OdaTV’nin haberine göre devlet yurdunda kız öğrencilerle erkek öğrencilerin yemekhaneleri ayrıldı.

İşte o haber…

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek’in Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç’a verdiği soru önergesi memleketindeki ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı.

Kırklareli’nde devlet yurdunda kız öğrencilerle erkek öğrencilerin aynı yemekhaneyi kullanmaması için düzenleme yapıldı önergeyle anlaşıldı.

“Kredi Yurtlar Kurumu illerde bulunun yurtların bloklarını yeniden düzenlemiştir. Seçim Bölgem Kırklareli’nde en eski iki yurt olan A ve B bloklar kız öğrencilere ayrılırken, yeni yapılan, daha iyi olanaklara sahip ve yüksek ücretli yurt statüsünde olan C ve D bloklar erkek öğrencilere ayrılmıştır” ifadelerini kullanan Dibek, “Yüksek ücretli yurt bloklarından birinin kız öğrencilere, eski yurt bloklarından birinin de erkek öğrencilere tahsis edilmemesinin sebebi ortak yemekhane kullanımı mıdır?” diye sorduktan sonra şunu söyledi:

“A ve B yurt blokları ile C ve D yurt bloklarında yalnızca yemekhanenin ortak kullanıldığı göz önüne alındığında, bu blokları ayırmanın nedeni, okulda ve her ortamda bir arada olan kız ve erkek öğrencilerin yemekhanede bir birlerini görmelerini engellemek midir?” -OdaTv

2 thoughts on “Haremlik Selamlık Yemekhane

  1. sadece 2 haber okudum ve bu sitenin ideolojisini anında anladım(solcu-ulusalcı) sizin derdiniz eğitimi savunmak değil yaptığınız haberler artniyetli.kaynaklarınızda hep suç odağı olmuş kaynaklar.eğitimi ideolojinizi katmadan savunun koruyun eleştirin lütfen.bakalım bu yazdıklarımı yayınlayacak mısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.