» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Hayat’ın Dergisi de Oldu

A+  A- Hayat’ın Dergisi de Oldu

Üçüncü yılını doldurmaya hazırlanan hayat televizyonu, izleyicisinin karşısına bir de dergiyle çıkmaya başladı. İlk sayısı bu ay yayınlanan hayat dergi’de hayat televizyonu programları başta olmak üzere birçok konu işleniyor.

“En güzel isimli televizyonun şimdi aynı isimde bir de dergisi var: hayat dergi”. Dergiyi bu sözlerle tanıtan Editörü Hacer Yücel Kara, ilk sayıdan itibaren aylık olarak yayınlanacak derginin hayat televizyonu ve Türkiye’deki diğer medya kuruluşlarının nabzını tutacağını ve okuru birçok sürprizin beklediğini duyurdu.

Derginin kapağında yer alan röportaj, Erkan Can’la yapılmış. Usta oyuncu, “Belki iyiler çoğunlukta ama hakim olan kötüler” demiş.

hayat dergi’de kanalda görünen birçok yüzü daha yakından tanıtan röportajlar yer alıyor. Bunlar arasında “Haberin kare ası” olarak sunulan dört haber sunucusu Gökhan Çetin, Meltem Ürüt, Görkem Kınacı ve Mustafa Kuleli var. Ayrıca hafta içi her gün ekrana gelen kadın programı Ekmek ve Gül’ün sunucusu Sevda Karaca da dergiye konuşan isimlerden biri.

Bu ay hayat televizyonu’nda ekrana gelecek programlar da dergide tanıtılıyor. Bunlardan biri, kanalın izleyicilerinin hayat Sokakta’dan tanıdığı Cahit Çeçen’in belgeseli Kahpe Devran. Aşık Veysel’in köyü Sivrialan’ı tanıtan belgesel de Aziz Koçyiğit imzasını taşıyor. Yeni programlardan Sıfıraltı’yı Sultan Özer anlatıyor.

Tolga Sezgin’in Hasankeyf foto röportajı derginin en renkli bölümlerinden biri.

Usta Oyuncu Ali Erkazan ve Çoğunluk’un Ödüllü Yönetmeni Seren Yüce de hayat dergi’ye konuşanlar arasında.

Dergi sayfaları arasında, tarih yazısıyla Aydın Çubukçu, gezi yazısıyla Özcan Yurdalan, spor yazısıyla Mithat Fabian Sözmen, medya yazısıyla Çağdaş Günerbüyük, mekan yazısıyla Şeniz Saç, Film Aile karikatürleriyle Sefer Selvi yerini almış. Ayrıca, Karşı Pencere köşesi, yayın akışı, ajanda, moda, bulmaca gibi bölümler de hayat dergi’de.

Her ay yayınlanacak hayat dergi’ye İnternet üzerinden abone olmak mümkün.

Bilgi için:
www.dergi.hayattelevizyonu.com
www.hayattv.net
(0212) 589 06 34

Bu haber GÜNCEL, KÜLTÜR SANAT kategorisi altında 14 Kasım 2010 tarihinde eklenmiştir. "Hayat’ın Dergisi de Oldu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
11