» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Haydi Çocuklar Namaza

A+  A- Haydi Çocuklar Namaza

İl Müftülüklerinin düzenlediği okullara yönelik projelerin ardı arkası kesilmiyor. Müftülükler son zamanlarda projelerini tamamen okullara ve öğrencilere yönelik olarak hazırlamakta. Bir çok Milli Eğitim Müdürlüğü bu projelere eğitimsel çalışmalardan daha büyük öncelik vermekte.

Son olarak Afyon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarına İl Müftülüğü’nün 7-17 yaş öğrencilere yönelik hazırladığı “Haydi Namaza” kampanyasının duyurusunu yaptı.

Öğretmen ve öğrencilere duyurulması istenen kampanyada 07-17 yaş gurubundaki öğrencilerin camiye alıştırılmasının amaçlandığı belirtilmekte.

İl Müftülüğü ve Afyonkarahisar Sivil Toplum Platformu tarafından başlatıldığı belirtilen kampanyada her katılımcıya sürpriz hediyeler verilecek ve 100 adet çeyrek altın dağıtılacak.

İmamın İmzası Alınacak

Kampanyaya göre namazını camide kılması gereken öğrenciler, camide kılınan en az üç vakit namazdan sonra imamın imzasını almak zorunda.

Haydi Namaza kampanyasının ortaklarından olan Afyonkarahisar Sivil Toplum Platformu ise 34 sivil toplum kuruluşundan oluşuyor. Platform en son yolsuzluk operasyonları kapsamında Başbakan Erdoğan’a destek amacıyla “Milli İradeye Saygı” mitingi düzenlemişti.

Afyonkarahisar 2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) 81 il arasından 52. olmuştu.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 21 Ocak 2014 tarihinde eklenmiştir. "Haydi Çocuklar Namaza" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. mustafa

  siz çocuğunuzu göndermeyiz olur biter… zorunuza mı gitti

 1. 1453reisci

  RT @mehmedsema: #NamazGozumunNuru 💚💛💖💙 Medet Allahim Medet Aziz Allah İzmir icin YATSI ezanı Hayye 'ales-salâh Hayye alel felah Haydi Na…

 1. yobazkon

  Vakit çıkıyor genşleer, haydi namaza

 1. mustafademirok5

  RT @Sancak_571_: Bir anne sabah namazı için çocuklarını şöyle uyandırıyormuş; *** Namaza kalkın, cennette bizden kimsenin eksik olmasını is…

 1. Sancak_571_

  Bir anne sabah namazı için çocuklarını şöyle uyandırıyormuş; *** Namaza kalkın, cennette bizden kimsenin eksik olma… https://t.co/YC5MGoenoH

 1. senaacayann

  ezan okundu haydi namaza

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6