Haydi Çocuklar Namaza

İl Müftülüklerinin düzenlediği okullara yönelik projelerin ardı arkası kesilmiyor. Müftülükler son zamanlarda projelerini tamamen okullara ve öğrencilere yönelik olarak hazırlamakta. Bir çok Milli Eğitim Müdürlüğü bu projelere eğitimsel çalışmalardan daha büyük öncelik vermekte.

Son olarak Afyon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarına İl Müftülüğü’nün 7-17 yaş öğrencilere yönelik hazırladığı “Haydi Namaza” kampanyasının duyurusunu yaptı.

Öğretmen ve öğrencilere duyurulması istenen kampanyada 07-17 yaş gurubundaki öğrencilerin camiye alıştırılmasının amaçlandığı belirtilmekte.

İl Müftülüğü ve Afyonkarahisar Sivil Toplum Platformu tarafından başlatıldığı belirtilen kampanyada her katılımcıya sürpriz hediyeler verilecek ve 100 adet çeyrek altın dağıtılacak.

İmamın İmzası Alınacak

Kampanyaya göre namazını camide kılması gereken öğrenciler, camide kılınan en az üç vakit namazdan sonra imamın imzasını almak zorunda.

Haydi Namaza kampanyasının ortaklarından olan Afyonkarahisar Sivil Toplum Platformu ise 34 sivil toplum kuruluşundan oluşuyor. Platform en son yolsuzluk operasyonları kapsamında Başbakan Erdoğan’a destek amacıyla “Milli İradeye Saygı” mitingi düzenlemişti.

Afyonkarahisar 2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) 81 il arasından 52. olmuştu.

1 thought on “Haydi Çocuklar Namaza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.