» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

“Haydi Çocuklar Umreye”

A+  A- “Haydi Çocuklar Umreye”

“Haydi Çocuklar Camiye”, “Diyanet Anaokulları” projeleriyle gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı öğrencilere yönelik yeni projesini duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yarıyıl tatilinde öğrencileri umreye gönderecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yarı yıl tatilinde toplam 3000 öğrenci, veli ve öğretmeni 10 günlük bir turla umreye göndereceğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel umre döneminin yarı yıl tatiline denk geldiğini belirterek; “Öğrencileri umreye yalnız başlarına göndermiyoruz. Anneleri, babaları, yakınlarını veya özellikle öğretmenlerinden gitmek isteyenleri de kapsayan bir program hazırladık” diye konuştu.

Yücel, öğrencilere umre projesi kapsamında en uygun fiyatları sağladıklarını da ifade etti.

Öğretmenleri Sorumlu Olacak

“Kafilelerde her 40 öğrenciden kendi öğretmenlerini sorumlu tutmaya çalıştık. En genç ve en yetenekli kafile başkanlarını görevlendirdik. Uçaklar da, kalınacak yerler de hazır. İnşallah 24 Ocak’ta başlayacağız ve 28 Ocak’a kadar öğrencilerimizin tamamı kutsal topraklara gitmiş olacak.” diyen Yücel, öğrencilerin 5 gün Mekke, 5 gün de Medine’de kalacağını belirtti.

4 Şubat’ta Dönecekler

Öğrencilerin 4 Şubat’tan itibaren yurda dönmeye başlayacağı, yarı yıl tatilinin tamamının umrede geçirileceği belirtildi.

Rekor Bütçe Yine Diyanete

2014 bütçe tasarısında ödenek teklifi, % 18.2 artırılarak yeni bir rekora imza atan Diyanet, 5 milyar 442 milyon liralık bütçesiyle 13 bakanlığı geride bırakmıştı.

Hem öngörülen bütçesi, hem de eğitim alanındaki projeleriyle bazı sendika ve eğitimcilerin tepkisini çeken Diyanet İşleri Başkanlığı, daha önce de “Haydi Çocuklar Camiye”, “Diyanet Anaokulları” projelerini uygulamaya koymuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çalışmalarını okullarda, öğrenciler üzerinde yoğunlaştırması, eğitimin dinselleştirildiği ve laik eğitime karşı çalışmalar yapıldığı iddiasıyla eleştirilmişti.

Konuyla ilgili olarak;

Haydi Çocuklar Camiye

Şimdi ki Hedef Diyanet Anaokulları

Diyanet, Öğrencilerin Yarıyıl Tatiline de El Attı

Diyanet’ten Umre Açıklaması Yapıldı

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 12 Ocak 2014 tarihinde eklenmiştir. "“Haydi Çocuklar Umreye”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. 1kuyuistiaresi

    RT @sivas_5855: Ulan orası öğrenci yurdu. 5 yıldızlı havuzlu otel değil. Ve gayet de güzel oda. Böylelerini toplayıp yurt dışına geri gönde…

  1. KenanDENIZcom

    @AhatAndican Riya,riya,riya.. Fetö'cüler, "Ögrenci'ye Burs" toplama yarışı yapıyordu! Bunlar,"Umre'ye"gitme yarışında! Hem de Rüşvert'li!

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8