“Haydi Çocuklar Umreye”

“Haydi Çocuklar Camiye”, “Diyanet Anaokulları” projeleriyle gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı öğrencilere yönelik yeni projesini duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yarıyıl tatilinde öğrencileri umreye gönderecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yarı yıl tatilinde toplam 3000 öğrenci, veli ve öğretmeni 10 günlük bir turla umreye göndereceğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel umre döneminin yarı yıl tatiline denk geldiğini belirterek; “Öğrencileri umreye yalnız başlarına göndermiyoruz. Anneleri, babaları, yakınlarını veya özellikle öğretmenlerinden gitmek isteyenleri de kapsayan bir program hazırladık” diye konuştu.

Yücel, öğrencilere umre projesi kapsamında en uygun fiyatları sağladıklarını da ifade etti.

Öğretmenleri Sorumlu Olacak

“Kafilelerde her 40 öğrenciden kendi öğretmenlerini sorumlu tutmaya çalıştık. En genç ve en yetenekli kafile başkanlarını görevlendirdik. Uçaklar da, kalınacak yerler de hazır. İnşallah 24 Ocak’ta başlayacağız ve 28 Ocak’a kadar öğrencilerimizin tamamı kutsal topraklara gitmiş olacak.” diyen Yücel, öğrencilerin 5 gün Mekke, 5 gün de Medine’de kalacağını belirtti.

4 Şubat’ta Dönecekler

Öğrencilerin 4 Şubat’tan itibaren yurda dönmeye başlayacağı, yarı yıl tatilinin tamamının umrede geçirileceği belirtildi.

Rekor Bütçe Yine Diyanete

2014 bütçe tasarısında ödenek teklifi, % 18.2 artırılarak yeni bir rekora imza atan Diyanet, 5 milyar 442 milyon liralık bütçesiyle 13 bakanlığı geride bırakmıştı.

Hem öngörülen bütçesi, hem de eğitim alanındaki projeleriyle bazı sendika ve eğitimcilerin tepkisini çeken Diyanet İşleri Başkanlığı, daha önce de “Haydi Çocuklar Camiye”, “Diyanet Anaokulları” projelerini uygulamaya koymuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çalışmalarını okullarda, öğrenciler üzerinde yoğunlaştırması, eğitimin dinselleştirildiği ve laik eğitime karşı çalışmalar yapıldığı iddiasıyla eleştirilmişti.

Konuyla ilgili olarak;

Haydi Çocuklar Camiye

Şimdi ki Hedef Diyanet Anaokulları

Diyanet, Öğrencilerin Yarıyıl Tatiline de El Attı

Diyanet’ten Umre Açıklaması Yapıldı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.