» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Hedefte Öğretmenler mi Var?

A+  A- Hedefte Öğretmenler mi Var?

Son günlerde PKK tarafından gerçekleştirildiği belirtilen bir çok eylemde, özellikle öğretmenler hedef alınmakta.

Bazı öğretmenler saldırıya mağruz kalırken, bazıları kaçırılıyor.

Öğretmenlik mesleği göz göre göre bitiyor…

Yıllarca dershane kapılarında sömürülen öğretmenler, atama çilesiyle süründürülürken, tam atandım diyenler ise önce bürokratik engellerin, şimdi ise terörün acımasızlığıyla karşı karşıya geliyor.

Öğretmenler tükenmiş durumda. Ailelerinden ayrı öğretmenler psikolojik hastalıkların eşiğinde… Batıdakiler mesleki mutsuzluk yaşarken, doğudakiler canlarının derdinde.

Son bir haftadır çatışmalarda en büyük zararı öğretmenler görüyor.

İlk olarak Şırnak’ın İdil ilçesinde öğretmenevine girilmeye çalışıldı, öğretmenevi taşlandı ve molotoflandı. Öğretmenlere “sizi burada istemiyoruz, gidin buradan” dendi. Öğretmenler banyolara kapanarak canını kurtarmaya çalıştı. Olaydan sonra bir çok öğretmen ilçeyi terketti.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi Kayacık Köyü İlköğretim Okulu’nda asker öğretmen olarak görev yapan Mehmet Gözbaşı PKK tarafından kaçırıldı. Haber alınamıyor!

Siirt’in Pervari İlçesi’nde Belenoluk Jandarma Karakolu’na yapılan saldırıda yine öğretmenlerin kaldığı lojmana girildi ve öğretmenler çatışmanın ortasında kaldı.

Hazro ilçesi Çitlibahçe Köyü İlköğretim Okulu lojmanında bulunan ve PKK’lılar tarafından götürülen okul öğretmeni Ahmet Ürün‘den haber alınamıyor.

Elazığ’ın Arıcak ilçesinde dört öğretmen kaçırıldı. Servis aracında bulunan 4 kadın öğretmen serbest bırakılırken 4 erkek öğretmen alıkonuldu.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, öğretmen eşini ziyarete gelen kişi, düzenlenen silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Olayda Yüksekova Halk Eğitim Merkezi’nde görev yapan bir kadın öğretmen yaralandı.

Ülkemizin doğusunda görev yapan binlerce öğretmen var. Hepsi de gözü kulağı haber bültenlerinde, her an yeni bir haberin yayımlanmasını, bir çoğu da geceyarısı kapılarının çalınacağı anı bekliyor.

Bu ülkenin siyasileri “gereken yapılacaktır” alışıldık açıklamalarını yaparken, Milli Eğitim Bakanı ortalarda görünmüyor.

Oysa son zamanlarda hergün yeni açıklamalar yapan, gururla “öğretmenler artık yan gelip yatamayacak” diyen sayın Bakan yaşananlar konusunda net bir açıklama yapamadı.

Yaşanan olaylarla ilgili hükümetin konuyla ilgili alınması gereken tüm tedbirleri aldığını belirten Ömer Dinçer, “Bütün öğretmenlerimiz kendilerinden emin bir şekilde görevlerini yapmaya devam etsinler ve bu tip hadiselerden etkilenmesinler.” dedi.

Bir çok öğretmen çalıştığı yeri terketmeye hazırlanıyor. Yetkililerden ise tek bir ses bile yok…

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 27 Eylül 2011 tarihinde eklenmiştir. "Hedefte Öğretmenler mi Var?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ahunzada

  @Emine80950835 @dag0744 @ibrahimkayser binlerce var. 11 eylül'ü yapanlar hep okumuş çocuklardı, pkk içerisinde yüzl… https://t.co/LUkccoEPVt

 1. aylm61

  RT @obabeyleri: #MahirÇayan bugün çocuk katili Pkk'ya, öğretmen katili Hdp'ye malzeme olacağını bilseydi ülkü ocaklarına kayıt yaptırırdı!

 1. AVCIAKINCI

  RT @obabeyleri: #MahirÇayan bugün çocuk katili Pkk'ya, öğretmen katili Hdp'ye malzeme olacağını bilseydi ülkü ocaklarına kayıt yaptırırdı!

 1. obabeyleri

  #MahirÇayan bugün çocuk katili Pkk'ya, öğretmen katili Hdp'ye malzeme olacağını bilseydi ülkü ocaklarına kayıt yaptırırdı!

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5