» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Hedefte Yine Öğretmenler mi Var?

A+  A- Hedefte Yine Öğretmenler mi Var?

Son aylarda sürekli sorunlarla karşı karşıya kalan öğretmenler şimdi de doğu bölgelerinde yaşanan çatışmaların sıkıntısını yaşıyor.

Siirt’in Pervari ilçesinde 3 öğretmenin PKK tarafından kaçırıldığı haberi tüm eğitim camiasını endişelendirdi.

Son haftalarda sıklıkla okulların yakılma haberlerine eklenen kaçırma haberleri, yine öğretmenlerin hedef alındığını göstermekte.

Yıllarca dershane kapılarında sömürülen öğretmenler, atama çilesiyle süründürülürken, tam atandım diyenler ise önce bürokratik engellerin, şimdi ise terörün acımasızlığıyla karşı karşıya geliyor.

Öğretmenler tükenmiş durumda. Ailelerinden ayrı öğretmenler psikolojik hastalıkların eşiğinde…

ÖĞRETMENLER CAN DERDİNDE

Batıdakiler mesleki mutsuzluk yaşarken, doğudakiler canlarının derdinde.

Yaşananlar, öğretmenlerin ne kadar güvensiz ve korumasız bir şekilde görev yaptığını ortaya koymakta.

Bölgesel mahrumiyetleri sonuna kadar yaşayan ve tek amacı öğrencilerine eğitim vermek olan öğretmenlere yapılan tüm baskıları ve yaşatılan tüm sorunları şiddetle kınıyoruz.

Bölgede çalışan öğretmenlerin üzerindeki her türlü baskı sona ermeli, öğretmenlere mesleğini güvenle ve huzurla gerçekleştirebilecekleri ortam sağlanmalıdır.

Öğretmenlerin derhal serbest bırakılması ve bundan sonra bu tarz olayların yaşanmaması için gerekli önlemlerin derhal alınması gerekmektedir.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 16 Ekim 2012 tarihinde eklenmiştir. "Hedefte Yine Öğretmenler mi Var?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6