İkinci Taksit Son Ödeme Günü Uzatıldı

Yapılandırılan borçların ikinci taksidinin son ödeme günü olan 31 Temmuz tarihi pazar gününe denk geldiği için, ödeme süresi pazartesi akşama kadar uzatıldı.

Vergi Daireleri, pazartesi günü saat 21.00’e kadar açık bulundurulacak.

İlgili kanuna göre taksitlerin ödeme süresinin son gününün resmi tatile rastlaması halinde, o günü izleyen ilk iş günü ödeme yapılabilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) duyurusuna göre, 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında yapılandırılan borçların ikinci taksidinin son ödeme günü olan 31 Temmuz’un tatile rastlaması nedeniyle, ödeme süresi pazartesi akşam sona erecek.

Bu çerçevede borçlular tarafından yapılacak ödemeler nedeniyle vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve borçlulara kolaylık sağlanması amacıyla tüm vergi daireleri, yarın saat 21.00′e kadar açık olacak.

TORBA YASA ÖDEME TABLOSU

1. Taksit: 30.06.2011
2. Taksit: 31.07.2011
3. Taksit: 30.09.2011
4. Taksit: 30.11.2011
5. Taksit: 31.01.2011
…… (2′şer aylık süreçlerle devam edecektir – http://www.egitimciyiz.com)

MERAK EDİLEN SORULAR…

Torba Yasa’da 30 Haziran 2011 olan ilk taksit / 31 Temmuz 2011 olan ikinci taksit ödeme süresini kaçırdım, yapılandırmadan çıkarıldım mı? İlk taksiti ödemedim / ikinci taksiti ödemedim, şimdi ne olacak? İkinci taksit / üçüncü taksit ödeme süresi ne zamana kadar devam edecek? Yapılandırmadan çıkarılırsam borcum ne olacak?

Merak edilen bu soruların cevapları aşağıda…

Geciken Ödemeler

3. TAKSİT ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Torba Yasa kapsamında yapılandırılan borçların 3. taksit son ödeme tarihi 30 Eylül 2011… 30 Eylül tarihi cuma gününe rastladığı için üçüncü taksit ödeme tarihinde herhangi bir süre uzatımı yapılmayacaktır.

Daha önce başvuru tarihlerinde yapılan 1 aylık süre uzatımı nedeniyle 1. ve 2. taksit ödemeleri ard arda yapılmıştı. 2. taksitten itibaren taksit ödemeleri ikişer aylık sürelerle yapılacak ve bu takvim değişmeyecek.

Bir kerede birden fazla taksitin ya da borcun tamamının ödenebilmesi durumunda borç, ödeme tarihi itibariyle yeniden hesaplanacak ve ödeme miktarıdan belli oranlarda indirim yapılmış olacak.

Yapılandırma işlemini internetten yapan ve borcunu kredi kartı ile internetten ödemek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir.

Kredi Kartı İle Ödeme

(Açılan sayfada 2. seçenek ile giriş yapabilir ve isteğinize göre taksitli ödeme seçeneği ile ödemenizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayfa üzerinden daha önce yapılan ödemenizi de takip edebilirsiniz.)1 thought on “İkinci Taksit Son Ödeme Günü Uzatıldı

  1. sıgorta yapılandırmamı işim olmadığından ödeyemiyorum tekrar baş vurup ileri tarihe yapılandırabilirmiyim yada dondura bilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.