» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

İl İçi Tayin Sıra Listesi

A+  A- İl İçi Tayin Sıra Listesi

Milli Eğitim Bakanlığı bu kez alışılmadık şekilde belirttiği tarihten önce iş yaptı ve il içi yer değiştirme sıralarını açıkladı.

Öğretmenler il içi sıralarını MEBBİS‘e kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaparak öğrenebilirler.

Sıralamaları yayımlayan illerin web sitelerinden de edinebilirsiniz.

MEBBİS sayfasındaki sıra bilgisi Kurumdaki Sırası / Kurumdaki Toplam Başvuru şeklinde sunulmakta.

Örneğin 1/3 şeklindeki sıralama, kurumu toplam 3 kişinin tercih ettiği, öğretmenin tercih ettiği o kurumda ilk sırada olduğu anlamına gelmektedir.

Örnekteki gibi 1. sırada görünülen kuruma yerleştirme ise, o kurumda norm açığı olduğu durumda yapılabilecektir. Çünkü il içi yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenlere norm açığı olsun olmasın tüm okullar açılmıştı.

Bazı iller tahmini norm bilgilerini yayımladıysa da bir çok müdürlük bunu tercih etmemişti.

MEBBİS’e giriş için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 27 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiştir. "İl İçi Tayin Sıra Listesi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. lalkahve

    @hmzaydg @bktt01 Çok iyi düşünmüşsünüz syn müdürüm 13 senedir aynı köydeyim emeklilik işlemleri il içinden sonra ol… https://t.co/CsDL5Of643

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3