İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi

Şiddetli yağmur ve sonrasında yaşanan su baskınları okulları tatil ettirdi. Metrekareye 215 kilogram yağış düştü, ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Meteorolojinin tüm uyarılarına rağmen yeterli önlemlerin alınamamış olması ve yoğun yağış  hayatı olumsuz etkiledi.

Bu durumdan öğrencilerin de etkilenmemesi adına okullar için tatil kararı verildi.

Cnnturk‘ün haberine göre Metrekareye 215 kilogram yağışın düştüğü Ayvalık’ta ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Şiddetli yağış nedeniyle Ayvalık ve Altınoluk’ta birçok evi su bastı.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, gece saatlerinde etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi.

215 kg Yağış Düştü

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, ilçede, son 24 saatte metrekareye yaklaşık 215 kilogram yağış düştüğünü söyledi.

Şiddetli yağış nedeniyle ilçede ev ve iş yerlerinde su baskınları oluştuğunu, ulaşımın aksadığını dile getiren Nazlı, “İlçede ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verdik.” dedi.

Nazlı, hasar tespit çalışmalarına sabahın erken saatlerinde başladıklarını kaydetti.

Evler sular altında kaldı

Ayvalık’ta şiddetli yağış sel getirdi. İzmir Çanakkale karayolu gece saatlerinde çift yönlü olarak trafiğe kapatılırken can kaybı olmadı.

Ayvalık’ta benzer bir sel felaketinin 3 yıl önce yaşandığını söyleyen Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay, itfaiye, polis ve karayolları ekiplerinin çalışmalara devam ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.