» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi

A+  A- İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi

Şiddetli yağmur ve sonrasında yaşanan su baskınları okulları tatil ettirdi. Metrekareye 215 kilogram yağış düştü, ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Meteorolojinin tüm uyarılarına rağmen yeterli önlemlerin alınamamış olması ve yoğun yağış  hayatı olumsuz etkiledi.

Bu durumdan öğrencilerin de etkilenmemesi adına okullar için tatil kararı verildi.

Cnnturk‘ün haberine göre Metrekareye 215 kilogram yağışın düştüğü Ayvalık’ta ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Şiddetli yağış nedeniyle Ayvalık ve Altınoluk’ta birçok evi su bastı.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, gece saatlerinde etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi.

215 kg Yağış Düştü

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, ilçede, son 24 saatte metrekareye yaklaşık 215 kilogram yağış düştüğünü söyledi.

Şiddetli yağış nedeniyle ilçede ev ve iş yerlerinde su baskınları oluştuğunu, ulaşımın aksadığını dile getiren Nazlı, “İlçede ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verdik.” dedi.

Nazlı, hasar tespit çalışmalarına sabahın erken saatlerinde başladıklarını kaydetti.

Evler sular altında kaldı

Ayvalık’ta şiddetli yağış sel getirdi. İzmir Çanakkale karayolu gece saatlerinde çift yönlü olarak trafiğe kapatılırken can kaybı olmadı.

Ayvalık’ta benzer bir sel felaketinin 3 yıl önce yaşandığını söyleyen Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay, itfaiye, polis ve karayolları ekiplerinin çalışmalara devam ettiğini belirtti.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 29 Kasım 2016 tarihinde eklenmiştir. "İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. mustafatuna0606

  Okulların tatil olması ile birlikte başladığımız üç kavşak çalışmamızı okullar açılmadan önce tamamlamış bulunmakta… https://t.co/eJ1pfA2Eha

 1. musaciftci22

  RT @Kaplan19rt: Tatil bitti okullar açıldı,dizi filmler yeni sezonu açtı artık. İlçe Tarım'da bi işim vardı,o zaman da "Hanımın Çiftliği"ya…

 1. Palu231_

  RT @Sebillee: Ya artk okullar acıldı,sezon bitti,tatil dönemi geçti ama yok inatla burda kalıyor bu insanlar ya,hayr yani insan memleketimi…

 1. _birbardakcay_

  Ben okullar açıkken daha fazla dışarı çıkıyordum bu ne biçim tatil

 1. levent_ozdemir3

  RT @ilgeem: Bana hala okullar tatil gibi geliyor alışamadım bu duruma ahskhwkdnlen

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3