» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

İmam 4+4+4’e Çok Sevinmiş

A+  A- İmam 4+4+4’e Çok Sevinmiş

4+4+4 yasalaşmadan önce ülkenin en saygın eğitim fakülteleri, eğitim kurumları, sendikalar, uzmanlar, psikologlar, eğitimciler, konuyla ilgili herkes fikrini belirtti. Bu fikirlerden çıkan sonuç genel olarak 4+4+4‘ün uygulama esasların pedagojik olmadığı ve uygulanması halinde yaşanacak sorunlara dairdi.

4+4+4’ü “namus meselesi” haline getiren hükümet eleştirilere haklı/haksız ayrımı yapmadan kulaklarını tıkadı ve 4+4+4’ü uygulamaya kondu.

HERKES KARŞI MI?

Alanında saygınlığı olan bir çok kurum ve kişiler 4+4+4’ün sakıncalarına dikkat çekerken bu durum “4+4+4’ü hiç mi destekleyen yok” sorusunu akıllara getirdi.

Hükümetin tamamı 4’lük eğitimi savunurken ciddi anlamda en kurumsal destek Eğitim Bir Sen‘den gelmişti.

İMAM MÜJDEYİ VERDİ

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay 4’lük eğitime imamların da sevindiğini ortaya koydu.

Heybeliada’daki Hüseyin Rahmi Gürpınar Lisesi’nin tadilatta olduğu için birkaç yıldır geçici olarak kullandığı Büyükada’daki binanın bir bölümü imam hatip ortaokuluna dönüştürülüyor.

İstanbul’da Adalar’a 1 adet imam hatip ortaokulunun açılacağı, bu okulun da Büyükada’da açılacağı Heybeliada Camisi’nde imamın cuma vaazı sırasında ortaya çıktı.

Bir imamın cuma vaazında konusu ve alanı dışındaki bir hükümet uygulamasını öven konuşmalar yapması tepkiyle karşılandı. Görev ve yetki alanı belirlenmiş bir kamu görevlisi olan imamın Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar hakkında cuma vaazında bir söylemde bulunmasının yasalar ve görev tanımı açısından uygun olmadığı belirtildi.

MÜDÜR RİCA ETMİŞ

Konuyla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün kendisinden Büyükada’da imam hatip ortaokulunun açılacağını söylemesi için ricada bulunduğunu söyleyen imamın bu okulda “Çocukların iyi yetiştirileceği, kıyafet verileceği, yemek verileceği, Kuran ve yabancı dil öğretileceği” gibi telkinlerde bulunduğu belirtildi.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 4 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "İmam 4+4+4’e Çok Sevinmiş" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5