» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

İnternet Ne Kadar Büyük?

A+  A- İnternet Ne Kadar Büyük?

İnternet kullanımı tüm dünyada büyük bir hızla artıyor. Tüm dünya yavaş yavaş tek bir ağın altında toplanmaya adım adım ilerliyor, internetin insan hayatındaki önemi her geçen gün artıyor.

Peki, internet gerçekten ne kadar büyük? Bu konuda kesin rakamlar vermek zor olsa da bazı kaynaklardan elde edilen verilerle yaklaşık değerler sunmak mümkün.

Hangi Kaynaklar?

Focus adlı bir kurum da Netcraft, Verisign, Internet World Stats, Facebook, Twitter, Comscore, Pew Research Center, Flickr gibi kaynaklardan elde ettiği verileri bir araya getirerek internetin ne kadar büyük olduğunu ortaya koymaya çalışmış. Çıkan sonuçlar ise epey ilginç.

İnanılmaz Rakamlar

Elde edilen verilere göre, tüm dünyada hergün toplam 294 milyar e-posta gönderiliyor. Dünya çapında 2,9 milyar adet e-posta hesabı varken bunların %25‘ini kurumsal hesaplar oluşturuyor.

Yeni Siteler

Aralık 2010
‘da elde edilen veriye göre internet üzerinde toplam 255 milyon adet site var. Bunların 21,4 milyon adedi 2010 yılı içerisinde kurulmuş.

Tüm dünyada yaklaşık 2 milyar internet kullanıcısı olduğu belirtiliyor. 2010 yılında internet kullanıcısı sayısında bir önceki yıla göre %14‘lük bir artış yaşanmış.

1 2

Bu haber GÜNCEL, TEKNOLOJİ kategorisi altında 6 Şubat 2011 tarihinde eklenmiştir. "İnternet Ne Kadar Büyük?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5