İnternet Ne Kadar Büyük?

İnternet kullanımı tüm dünyada büyük bir hızla artıyor. Tüm dünya yavaş yavaş tek bir ağın altında toplanmaya adım adım ilerliyor, internetin insan hayatındaki önemi her geçen gün artıyor.

Peki, internet gerçekten ne kadar büyük? Bu konuda kesin rakamlar vermek zor olsa da bazı kaynaklardan elde edilen verilerle yaklaşık değerler sunmak mümkün.

Hangi Kaynaklar?

Focus adlı bir kurum da Netcraft, Verisign, Internet World Stats, Facebook, Twitter, Comscore, Pew Research Center, Flickr gibi kaynaklardan elde ettiği verileri bir araya getirerek internetin ne kadar büyük olduğunu ortaya koymaya çalışmış. Çıkan sonuçlar ise epey ilginç.

İnanılmaz Rakamlar

Elde edilen verilere göre, tüm dünyada hergün toplam 294 milyar e-posta gönderiliyor. Dünya çapında 2,9 milyar adet e-posta hesabı varken bunların %25‘ini kurumsal hesaplar oluşturuyor.

Yeni Siteler

Aralık 2010
‘da elde edilen veriye göre internet üzerinde toplam 255 milyon adet site var. Bunların 21,4 milyon adedi 2010 yılı içerisinde kurulmuş.

Tüm dünyada yaklaşık 2 milyar internet kullanıcısı olduğu belirtiliyor. 2010 yılında internet kullanıcısı sayısında bir önceki yıla göre %14‘lük bir artış yaşanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.