» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

İnternet Oyunlarını Hepimiz Oynuyoruz

A+  A- İnternet Oyunlarını Hepimiz Oynuyoruz

Hepimiz devamlı oyun oynuyoruz… Çocukluğumuzdan bu yana, nerede ne yapmamız gerektiğini belirlemek, sosyal konumumuzu anlamak, nerede ne yapılırı öğrenmek için.

Büyüdüğümüzde de bir grupta kimin kim olduğunu anlamak, yerini belirlemek, istediğimizi elde etmek ve blöf yapmak için.

Dünyada oyun oynayan kaç insan var biliyor musunuz? Dünya nüfusu kadar :) Hem artık oyun oynamak daha da kolay, hem de yerinizden hiç kalkmadan. İnternet üzerinden, aksiyon, savaş ve yapboz gibi oyunları oynabilirsiniz.

Bu oyunlar, ofisteki boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz çerez oyunlardır. Ayrıca, bir çok sitede oynadığınız oyuna kaldığınız yerden de devam etme şansı bulabilirsiniz.

Örnek verirsek:

Oyun Sensin sitesinde bu tarz oyunlar oynanabiliyor. Buraya basarak siz de oynayabilirsiniz: Oyun Sensin

Ayrıca, oynayabileceğiniz yurt dışında üretilmiş bazı siteler de şunlar:
* Game Duell
* B-Games
* Sploder

Bu sitede elle, özenle seçilmiş çok güzel oyunlar var. Ayrıca, facebook sayfası da çok hareketli ve oyun seven diğer insanlarla dolup taşıyor.

Çocuklarınızın oyalanmalarını istediğinizde bu gibi siteleri ziyaret edip, onları yalnız bırakabilirsiniz. Yalnız, dikkat etmeniz gereken şey, bu sitelerin her birinin güvenli oyunlara sahip olmadığı. Demin örnek verdiğimiz Oyun Sensin sitesindeki oyunlar çocuklar için de özellikle seçiliyor ve güvenliler.

Oyunları herkes oynuyor. O yüzden, boş vakitlerinizi boş bırakmayın ve biraz eğlenin, bu sizin de hakkınız :)

Oyunla kalın.

Bu haber TEKNOLOJİ kategorisi altında 17 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "İnternet Oyunlarını Hepimiz Oynuyoruz" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. zeynebe_zeynep

  @slmhktn İçişlerinin cumhurbaşkanlığının resmi sitelerinde hiç bir haber yok Web sitelerinde bile yine oyun olmasın… https://t.co/3Rp4e3JX3y

 1. whitend06

  RT @THT_Resmi: Programlama öğrenebileceğiniz beş oyun web sitesi #Programlama #Kodlama #Yazılım https://t.co/XuIJaUSSRt

 1. eyp_ylmz

  Tuğla Kırma Oyunu Web Sitede Oyna >>>>> https://t.co/Vx3GywBxfO <<<< #survivor2020 #oyun

 1. SwedenTip

  1xBet bahis şirketi, AstroPay ödeme sistemiyle ortak olduğunu duyurdu. Şimdi bu sistemi kullanarak oyun hesapların… https://t.co/0YoCSe15ct

 1. N4Kzero

  RT @THT_Resmi: Programlama öğrenebileceğiniz beş oyun web sitesi #Programlama #Kodlama #Yazılım https://t.co/XuIJaUSSRt

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4