IPAD HAKKINDA KISA BİLGİ

Son günlerde Apple’ın yeni bilgisayarı iPad’in adını her yerde duyar olduk. Ipad’i bir tablet bilgisayar olarak tanımlayabiliriz.

1. iPad’in dizüstünden farkı ne?

Apple iPad, tablet bilgisayar kategorisine giriyor. Netbooklar gibi küçük ve taşınabilir bir bilgisayar ama fiziksel bir klavyesi yok, dokunmatik bir ekranı var.

2. e-Kitap okuyucu cihazlardan farkı ne?

Amazon’un Kindle’ı başta olmak üzere pek çok dijital kitap okuyucu var. e-ink kullanan bu tür okuyucular gerçek kağıt gibi gözü yormayan bir görüntü sunuyor ama çoğu siyah beyaz.

iPad’in ekranı ise renkli ve dikay gibi yatay da gösterebiliyor. genel bilgisayar kullanımına daha yakın bir cihaz. Ancak arkadan aydınlatmalı ekran gözleri uzun okumalarda daha fazla yoruyor.

3. Fiyatı nedir?

Türkiye fiyatı henüz belli değil ancak fiyatlar 499 ila 829 dolar arasında değişiyor. Yaklaşık 750 TL ila 1200 TL ediyor.

Ucuz modellerde Wi-Fi var, daha pahalı modellerde 3G desteği sunuluyor. Buna ilaveten daha fazla depolama alanı da mevcut.

4. İnternet bağlantısı nasıl olacak?

Yurtdışında ürünle birlikte internet bağlantısı alma zorunluluğu bulunmuyor. Türkiye’de ise 3G servis sağlayıcıların 3G modeller için özel ücretler ve kampanyalar sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor.

Wi-Fi sürümler ile kafelerde ya da evde internete bağlanmak mümkün.

5. Klavye yoksa nasıl yazı yazılır?

Fiziksel klavye yok ancak dokunmatik ekran üzernde sanal klavye ile yazmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.