» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

IPAD HAKKINDA KISA BİLGİ

A+  A- IPAD HAKKINDA KISA BİLGİ

Son günlerde Apple’ın yeni bilgisayarı iPad’in adını her yerde duyar olduk. Ipad’i bir tablet bilgisayar olarak tanımlayabiliriz.

1. iPad’in dizüstünden farkı ne?

Apple iPad, tablet bilgisayar kategorisine giriyor. Netbooklar gibi küçük ve taşınabilir bir bilgisayar ama fiziksel bir klavyesi yok, dokunmatik bir ekranı var.

2. e-Kitap okuyucu cihazlardan farkı ne?

Amazon’un Kindle’ı başta olmak üzere pek çok dijital kitap okuyucu var. e-ink kullanan bu tür okuyucular gerçek kağıt gibi gözü yormayan bir görüntü sunuyor ama çoğu siyah beyaz.

iPad’in ekranı ise renkli ve dikay gibi yatay da gösterebiliyor. genel bilgisayar kullanımına daha yakın bir cihaz. Ancak arkadan aydınlatmalı ekran gözleri uzun okumalarda daha fazla yoruyor.

3. Fiyatı nedir?

Türkiye fiyatı henüz belli değil ancak fiyatlar 499 ila 829 dolar arasında değişiyor. Yaklaşık 750 TL ila 1200 TL ediyor.

Ucuz modellerde Wi-Fi var, daha pahalı modellerde 3G desteği sunuluyor. Buna ilaveten daha fazla depolama alanı da mevcut.

4. İnternet bağlantısı nasıl olacak?

Yurtdışında ürünle birlikte internet bağlantısı alma zorunluluğu bulunmuyor. Türkiye’de ise 3G servis sağlayıcıların 3G modeller için özel ücretler ve kampanyalar sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor.

Wi-Fi sürümler ile kafelerde ya da evde internete bağlanmak mümkün.

5. Klavye yoksa nasıl yazı yazılır?

Fiziksel klavye yok ancak dokunmatik ekran üzernde sanal klavye ile yazmak mümkün.

1 2

Bu haber GÜNCEL, TEKNOLOJİ kategorisi altında 5 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "IPAD HAKKINDA KISA BİLGİ" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
2