» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

İş Ekmek Özgürlük İçin, 1 Mayıs’a

A+  A- İş Ekmek Özgürlük İçin, 1 Mayıs’a

İşçi ve emekçiler yarın Edirne’den Van’a, Ankara’dan İstanbul’a, İzmir’den Samsun’a, Denizli’den Adana’ya, Aydın’dan Zonguldak’a, Sinop’tan Antalya’ya tüm yurt genelinde alanlara çıkarak, yaygın ve kitlesel bir şekilde iş, ekmek, özgürlük taleplerini dile getirecek ve birlikte mücadeleyi büyütme çağrısı yapacak.

İşçi sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Türkiye’de işçinin olduğu her yerde kutlanacak. Konfederasyonların ve sendikaların öncülüğünde illerde yapılacak merkezi kutlamaların yanı sıra, sanayi bölgeleri ve emekçi semtlerinde de yerel kutlamalar yapılacak. Sendikalı sendikasız işçi ve emekçilerin yan yana geleceği mitinglerde, yaklaşan seçimler öncesi talepler daha gür haykırılacak, birlikte mücadele çağrısı yapılacak.

1 Mayıs mitinglerinde güçlerini birleştiren işçi ve emekçiler düşük ücret ve güvencesiz çalıştırma dayatmasına karşı, insanca yaşanacak ücret ve kurallı çalışma taleplerini dile getirecek. Kürt sorunun demokratik çözümü, basın üzerindeki baskıların son bulması ve tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması, sınav mağduru öğrencilerin talepleri, HES ve nükleer santrallerle karşı yaşamı savunan talepler de 1 Mayıs alanında yer bulacak.

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 30 Nisan 2011 tarihinde eklenmiştir. "İş Ekmek Özgürlük İçin, 1 Mayıs’a" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8