» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

İsrail Türk Hackerların Hedefinde

A+  A- İsrail Türk Hackerların Hedefinde

Türk internet korsanlarının on binlerce İsrailli internet kullanıcısının kişisel bilgilerini ele geçirdiği iddia edildi.

İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesinin ekonomi dergisi The Marker’ın haberine göre, “We-CMS” adlı bir internet sitesinin sahibi Erez Wolf, bir Türk internet korsanlarının “online” forumundan, 32 bine yakın İsrailli internet kullanıcısının e-posta adresleri ve şifrelerini içinde bulunduran bir belge elde ettiğini söyledi.

Belgede, İsrail hükümetine ait 140’tan fazla kurum ile 300’den fazla akademik kurumun sayfalarıyla ilgili şifrelerin yer aldığını kaydeden Wolf, bu bilgileri aldığı forumun adını vermemesine karşın, kullanıcı adları ve şifrelerin bir Excel dosyası halinde gönderildiğini savundu.

Wolf, internet korsanlarının bu bilgilerle İsrail bankalarındaki hesaplara girebileceğini, kredi kartlarını kullanılabileceğini ve internet sayfalarında farklı hesaplar açabileceğini de iddia etti.

Derginin haberinde, söz konusu kişisel bilgilerin muhtemelen İsrail’in 31 Mayısta Gazze’ye yardım götüren gemilerden “Mavi Marmara”ya düzenlediği, 9 Türk’ün ölümüne neden olan operasyonun ardından Türk internet korsanlarının sanal alemde İsrail internet sitelerine karşı giriştiği öne sürülen çökertme eylemleri sırasında ele geçirildiğini yazdı.

Habere göre, İsrailli kullanıcıların hesaplarının ele geçirilmesinde “Truva Atı” virüsü ile “şifre çalma” yöntemi kullanıldığı sanılıyor.

Bilgisayar uzmanları ise habere temkinli yaklaşıyor. İlişkilerin gerildiği bir zamanda herhangi resmi temele dayanmayan bu tarz haberlere dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Kaynak: ntvmsnbc
Bu haber GÜNCEL, TEKNOLOJİ kategorisi altında 19 Temmuz 2010 tarihinde eklenmiştir. "İsrail Türk Hackerların Hedefinde" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6