» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

İstanbul’da Kar Tatili Var mı?

A+  A- İstanbul’da Kar Tatili Var mı?

İstanbul’da okullar tatil edildi mi? İstanbul’da kar tatili var mı? İstanbul’da 07 Ocak 2013 tarihinde okullar tatil mi? Yanıtı merakla beklenen bu soru için haberimizi takip ediniz…

Yoğun kar yağışı tüm yurdu olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun kar yağışı sonucunda an an yeni kar tatili haberleri de gelmekte. Bazı illerde okullara 1 gün, bazı illerde ve ilçelerinde de eğitime 2 gün ara verildi.

Güncellenen “kar tatili” haberleri için tıklayınız…

Hangi İllerde Kar Tatili İlan Edildi? (Güncelleniyor)

Merak Edilen konu; İstanbul’da kar tatili olacak mı?

İstanbul Valiliği yoğun kar yağışıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada; “Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, İstanbul ilimizde bu gece yarısı başlayacağı tahmin edilen karla karışık yağmurun daha sonra kara dönüşerek etkisini artıracağını; 7 Ocak Pazartesi günü öğleden sonra ve 8 Ocak Salı günü kuvvetli yağış olacağını bildirmiştir.

Vatandaşlarımızın;

– Zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları,
– Trafiğe çıkan araçların mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları,
– Kuraldışı ve trafik seyrini tehlikeye atıcı davranışlardan kaçınmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları,
– Görülebilecek don ve buzlanmaya karşı tedbirli olmaları,
– Resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri önemle hatırlatılır.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.” denmektedir.

Valilik kaynaklarından edinilen bilgiye göre İstanbul için kar tatili şu anda söz konusu değildir.

Kar Tatili Olur mu?

Tatille ilgili güncellenen haberimizde, herhangi bir tatil haberi alınması durumunda bilgi verilecektir.

Şuan için resmi bir tatil bilgisi olmamasına rağmen yoğun kar yağışı devam ederse İstanbul’da okulların tatil edilmesi bekleniyor.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve Afet Koordinasyon Merkezi AKOM’la iletişim halinde olan İstanbul Valiliği duruma göre tatil konusunda karar alacak.

Kar yağışı okulların tatil edilmesine sebep olacak şekilde şiddetlenirse İstanbul Valiliği’nin geç saatlerde yada yarın sabah erkenden bir duyuru yapması bekleniyor.

Konuyla ilgili güncellemeler için tıklayınız…

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 6 Ocak 2013 tarihinde eklenmiştir. "İstanbul’da Kar Tatili Var mı?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Karadenizli0808

    RT @SonmezerZuhal: Şimdi bir kar tatili gerek bize! Bir avuç kestane, bir fincan sahlep ve sessiz bir zihin eşliğinde.... Nerdeee ;)

  1. abarrjinn

    @Karra_Kartal03 Yari yil tatili de etkili ayrica tam kar mevsimi garanti o aylarda

  1. KerimKkose

    RT @AltHudayi: Okul devam ederken verilen tatilleri bir düşünün. Kar tatili, hafta sonu bayram tatili...Veli dışında okul paydaşlarının hep…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4