» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu

A+  A- Kamu Görevlileri Hakem Kurulu

Memur zammına karar verecek kurul olan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu üyeleri belirlendi. Memurlarla ilgili söz sırası kurulda olacak. Toplusözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması durumunda kurula, Sayıştay Başkanı Recai Akyel başkanlık edecek.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu‘nun üyeleri şöyle:

-İlhan Hatipoğlu, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürü

-Erhan Usta, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

-Cavit Dağdaş, Hazine Müsteşar Yardımcısı

-Şaban Talaş, Devlet Personel Başkan Yardımcısı

-Hacı Bayram Tombul, Memur-Sen

-Hüseyin Rahmi Akyüz, Memur-Sen

-İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen

-Ali Kılıç, KESK

-Prof. Dr. Sedat Murat, İstanbul Üniversitesi

-Doç. Dr. Aydın Başbuğ, Gazi Üniversitesi

İlk dört üyenin hükümetten yana tavır alacağı için, Memur Sen’in de toplusözleşme masasındaki tavrı ve hükümete olan yakınlığı göz önüne alındığında kuruldan memurların lehine bir karar çıkmasına zor gözüyle bakılıyor.

Üniversiteden alınan temsilciler, KESK ve Kamu Sen kurulda 4 kişiye karşılık geliyor.

Üniversiteden alınan üyelerin ise ne yönde karar vereceği henüz bilinmiyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 21 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "Kamu Görevlileri Hakem Kurulu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8