» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Kamuda Yaz Kıyafeti Uygulaması

A+  A- Kamuda Yaz Kıyafeti Uygulaması

Kamuda yaz kıyafeti uygulaması ne zaman başlayacak? Kamuda yaz kıyafet uygulamasının başlama tarihi…

Başbakanlık Genelgesine göre kurum ve kuruluşlarında görevli tüm personelin yaz kıyafeti uygulaması 15 Mayıs‘ta başlıyor.

26 Mayıs 2007 tarihli 2007/14 Başbakanlık Genelgesi ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli tüm personelin yaz kıyafetinin nasıl olacağı düzenlenmiştir.

Bu genelgeye göre 15 Mayıs- 15 Eylül tarihleri arasında, kamu personeli için, kravat takma ve ceket giyme zorunluluğu kalkıyor.

Memurların Yaz Kıyafeti

2007/14 sayılı Başbakanlık Genelgesine göre yaz kıyafet uygulaması şu şekilde olmalıdır:

“Bölgelerin iklimi ve çalışma ortamları dikkatealınarak, 15 Mayıs – 15 Eylül tarihleri arasında makam odalarına giriş ve çıkışlar dahil olmak üzere ceket giyme ve kravat takma zorunluluğunun kaldırılması”

Bu düzenlemeye göre,

1- 15 Mayıstan itibaren kravat takma ve ceket giyme zorunluluğu aranmayacaktır.

2- Bu zorunluluk makam odalarına girişte de geçelidir. Yani bir memurun il müdürüne bir dosya sunmak için makam odasına giderken dahi ceket giymesine gerek yoktur.

Bayan Memurlar:

Temiz, düzgün, ütülü elbise, etek, pantolon ve sade kıyafetlerle,

Erkek Memurlar;

Resmi Bayram ve Törenler hariç; ceketsiz, kravatsız, temiz, ütülü pantolon, açık yaka ve kısa kollu gömlekle çalışabileceklerdir.

KLİMA SICAKLIĞI

2007/14 sayılı Başbakanlık Genelgesine göre klima sıcaklığı şu şekilde olmalıdır:

“Önemli miktarlarda elektrik tüketimine neden olan klimaların 22-24 dereceye ayarlanması” gerekmektedir. –ajanskamu

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 13 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiştir. "Kamuda Yaz Kıyafeti Uygulaması" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Farfataraz

  Yaz boyunca kaptan kıyafeti giyen liseli 1 çocuk vardı, asker kıyafetiyle dolaşmaya başlamış, yeni nesil bayağı donanımlı maşallah.

 1. yazdostum_yaz

  @t24comtr Sen de Gaziantep belediye başkanı gibi Antarktika ya gezmeye git. Hep aynı kıyafeti giyersin sorun olmaz.… https://t.co/P1D6qJgT7n

 1. nurcarman

  Biliyorum kış soğuğu yaşamadık ama yazı, yazlığı, yazlık kıyafeti, yaz aktivitelerini çok özledim :(

 1. ra_pence

  @semaa_____ Değil çok hassastır her kıyafeti her kumaşı giyemezsin %80 pamuk olmak zorunda giydiklerin hep gözlerim… https://t.co/ggnFD03IhP

 1. ein_unbekannt

  @cerenaksoybenim @moraleminboziqe Ninniyi okuyan lavuğun da amacı sempati toplayıp iki ay sonar turistik küçük meka… https://t.co/GPQEPbEZrl

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3