» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Kara Çarşaflı Diploma töreni

A+  A- Kara Çarşaflı Diploma töreni

Sosyal medyada yer alan ve bir diploma törenine ait olduğu belirtilen fotoğraf günün konusu oldu. Sosyal medyada paylaşılan bu fotoğrafla ilgili detaylar da kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Batman’da yapılan bu ilginç diploma töreni ve öğrencileri alışılmışın dışındaydı.

Batman’da “Peygamber Sevdalıları ve Kur’an Nesli Platformu” adlı kuruluşun 4 yıl boyunca eğitim verdiği 144 kız öğrenciye törenle diplomaları verildi.

Öğrencilerin Giyimi Dikkat Çekti

Sadece kadınların ve çocukların katılabildiği “diploma töreninde”, diploma alan kızların giyimi dikkat çekti.

Diploma törenine katılan tüm kızlar sadece gözleri açıkta kalacak şekilde kara çarşaf giymişti.

“Her eve bir alim” sloganıyla başlatılan eğitimde kızlar Sarf, Nahiv, Tefsir, Hadis, Fıkıh gibi konularda, Arapça alanında ders gördü.

Diploma alan mezunlardan B. A., “Hayatımızın en büyük ve önemli anlarından birini yaşadık. İstanbul’dan ilim öğrenmek için buraya geldik ve orada bizi bekleyen yaklaşık 100 öğrenci var. Allah’a çok çok hamd ediyoruz. Çünkü bundan hiçbir zaman pişman olmayacağız. Rabbim bizlere önümüzdeki yıllarda daha çok hizmet etmeyi nasip etsin.” dedi.

Törene katılan tek erkek olan bir gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olan Göktaş, “Bunun eşi benzeri yok. Bu Kürdistan’da hiç olmamış bir tören. Alime oldular” şeklinde konuştu.

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 31 Ocak 2014 tarihinde eklenmiştir. "Kara Çarşaflı Diploma töreni" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5