» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KESK, Çalışma Bakanı’nı Bekliyor

A+  A- KESK, Çalışma Bakanı’nı Bekliyor

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyon’u (KESK), Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda eylemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı kendileriyle görüşene kadar eylemlerine devam edeceğini belirten KESK yönetimi, görüşme yapılana kadar Sosyal Güvenlik Bakanlığı binasından çıkmayacaklarını açıkladı.

TBMM Genel Kurulu’nda, Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nda değişiklik yapan ve ”temel kanun” olarak ele alınan tasarının, ikinci bölümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

KESK’in açıklaması aşağıdadır.

“Sahte sendika” yasa tasarısı TBMM’de görüşülürken, genel başkanımız,  yürütme kurulu üyelerimiz ve bağlı sendikalarımızın genel başkanları şu anda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında. Yöneticilerimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, makamına gelerek kendileriyle görüşünceye kadar bakanlıktan ayrılmayacaklar!

Ankara’da Bakanlık önünde olan üyelerimiz ve tüm Türkiye’de eylem yapan üyelerimiz yöneticilerimizin bakanla görüşmesi gerçekleşinceye kadar eylemlerini sürdürecekler.

Yıllardır büyük bir özveri ve kararlılıkla yürüttüğümüz mücadelemizi AKP’nin hukuk tanımazlığı, keyfiliği ve otoriterliği karşısında da sürdürmeye kararlıyız.

Grevsiz toplu sözleşme, toplu sözleşmesiz sendika olmaz!KESK

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 4 Nisan 2012 tarihinde eklenmiştir. "KESK, Çalışma Bakanı’nı Bekliyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. dogannalihan

    Gene çalışma bakanı olduğu dönemlerde işçilere Türkiye'de ilk kez grev hakkını getiren Karaoğlandır.(63 Sendika kan… https://t.co/qZ5Ot5ahs5

  1. serif_yamanoglu

    RT @AHuseyinAYDIN61: HOPA, "TÜRK EĞİTİM–SEN" dedi. Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun yayınlandığı 2001 yılından ber…

  1. AHuseyinAYDIN61

    HOPA, "TÜRK EĞİTİM–SEN" dedi. Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun yayınlandığı 2001 yılından… https://t.co/UwN2Q3XMcw

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4