» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KESK İş Bırakıyor

A+  A- KESK İş Bırakıyor

KESK ve bağlı sendikalar (Eğitim Sen) 08.10.2014 çarşamba günü eylemde olacak, 09.10.2014 perşembe günü üretimden gelen gücünü kullanarak iş bırakacak.

SON DAKİKA: EĞİTİM SEN 8-9 Ekim’de iki gün iş bırakacağını açıkladı.

KESK, Kobanê’de dökülen kana, IŞİD eliyle yapılan katliamlara, yaşanan saldırılara ve soykırım çabalarına tepki olarak bir dizi eylemlilik kararı aldı.

Konuyla ilgili olarak KESK’in yaptığı açıklama haberimizin devamındadır.

Bağlı sendika genel merkezlerimize, iş kollarımıza bağlı şubelerimize, üyelerimize, sınıf kardeşlerimize,

ÇAĞRIMIZDIR!

AKP’nin içe ve dışa karşı sürdürdüğü savaş politikaları “savaş tezkeresi” ile birlikte tehlikeli bir tırmanışa geçti. Her geçen gün geriye dönülemez tahribatlar oluşturmaya başladı. Bu politikaların, emekçilere, insanlığa ve halklarımıza hiçbir yararı yoktur.

Savaş yok etmektir!

Kobane’de ilerici insanlığın, kendi yaşam hakkını, kadının özgürleşmesini, kendi geleceğini, kendi toprağını savunmak için IŞİD’e karşı verdiği dişe diş mücadele ve onurlu direniş, karanlığa karşı verilen bir insanlık direnişidir. Ortadoğu’da insanlığa yeni ve ilerici bir ufuk açma, yok etme değil, var etme direnişidir.

Ya barbarlık ya insanlığın geleceği!

AKP’nin IŞİD’le gericilik akrabalığı vardır. AKP, tekçi zihniyetiyle, yaşam biçimimize müdahale ederek, kendinden başka hiç kimseye, hiçbir farklılığa yaşam hakkı tanımamaktadır. Her gün kardeşi, akrabası, komşusu boğazlanan Kürt ve Türk halkının beklediği çözüm süreci, savaş politikalarıyla yok edilmekte, her yer yangın yerine çevrilmekte, halkları, AKP politikalarına biat etmeye zorlamak için savaş kışkırtılmaktadır.

Emekçilerin savaştan çıkarı yoktur!

Emekçiler, savaş politikalarından yana olamaz, Kobane’de ölüm-kalım mücadelesi veren, ilerici insanlığın katliamına sessiz kalamaz,

İçeride çözüm sürecinin sona erdirilmesi, iç savaş riskinin adım adım büyütülmesi, yeni Roboskiler, Sivaslar yaşanmasına neden olacaktır. Bu savaş kışkırtıcılığı karşısında AKP’nin savaş politikalarına dur demek emekçiler için tarihi bir görevdir.

Bu tarihi noktada KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) olarak;

08.10.2014 Çarşamba günü;

Saatini ve yerini yerellerde şubeler platformlarımızın belirleyeceği, demokrasi güçlerinin de katılımıyla, “yürüyüşler, alan tutma-oturma eylemleri vb. eylemlerini” bütün yerellerde hayata geçiriyoruz.

09.10.2014 Perşembe günü;

AKP’nin, Kobane’de insanlığın katledilmesi karşısında savaş kışkırtıcılığına devam etmesi, içeride yeni Roboskilerin, Sivasların yaşanmasına neden olacaktır.

Aşağıda belirttiğimiz taleplerle,

SAVAŞ TEZKERESİ KALDIRILSIN!

GERİCİ IŞİD ÇETELERİNE DEĞİL, KOBANE’DE İLERİCİ İNSANLIĞA HER TÜR İNSANİ DESTEK VERİLSİN!

YENİ ROBOSKİLER, SİVASLAR YAŞANMASIN!

“Bir savaşta sadece insanlar ölmez, insanlık da ölür. Sessizlik saf tutmaktır, bizim safımız insanlıktır.” AKP, bizi içte ve dışta savaşa sürüklüyor, “SAVAŞI DURDURALIM” şiarıyla, bütün illerde, “ÜRETİMDEN GELEN GÜCÜMÜZÜ KULLANIYORUZ, demokrasi güçleriyle birlikte ALANLARDA İNSANLIĞA SES VERİYORUZ!”

KESK Yürütme Kurulu

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 7 Ekim 2014 tarihinde eklenmiştir. "KESK İş Bırakıyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ezlnramona

  kesk ve disk de bürokrasiyi bıraksın böyle dişe dokunur işler yapsın. işçi kırımı olacak grev kararı alamıyorlar https://t.co/4M2wf7NvHZ

 1. Blarmy078

  RT @ekincolak: Eee hani genel grev pek güzel emek örgütleri @kesk @diskinsesi #Covid_19 #EvdeKalDemesiKolay #Erdogan

 1. meryem21506955

  @melis060635 bizim atalarımız Çanakkale savaşında bir öğün üzün hoşafı yedi yine açlıktan ölmedi... önce sağlık.. h… https://t.co/nG0jB30JDv

 1. scyntich

  @Erkan_Caymaz @behzatuygur @oyuncusendika Sendika dediğin bugün ülkede en büyüklerinin sadece CHP ye milletvekili y… https://t.co/CS5CGMbCN2

 1. cosk_u

  Genel grev icin daha ne olmasi gerekiyor? Ben gormedim, DISK ya da KESK’in boyle bir cagrisi oldu mu?

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7