» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KESK Yönetimi Belli Oldu

A+  A- KESK Yönetimi Belli Oldu

KESK, olağanüstü genel kurula giderek yeni yönetimin asil üyelerini seçti. İki gün süren Olağanüstü Genel Kurul’da yönetim kurulu asil üyeleri belli oldu.

Demokratik Emek Platformu, Emek Hareketi, Devrimci Memurlar, Devrimci Kamu Çalışanları ve Sendikal Birlik gruplarının hazırladığı tek liste yönetime seçildi. Tüm sandıkların sayılmasıyla beraber yeni yönetim kurulu asil üyeleri; Kasım Birtek, Canan Çalağan, Akman Şimşek, Hamide Yiğit, İlhami Şahbaz, Yaşar gül ve Döndü Taka Çınar oldu.

KESK‘in yeni MYK’sı önümüzdeki hafta içinde görev dağılımını yapacak.

Haziran ayına kadar KESK‘in başında kalacak yeni yönetimin başkanlığına BES Genel Sekreteri Döndü Taka Çınar‘ın getirilmesi bekleniyor.

Oy Dağılımı Nasıl Oldu?

Seçimlerde kullanılan 273 oyun 257‘si geçerli sayıldı.

İttifak listesi ise geçerli oyların 240‘ını aldı. Çarşaf listede adaylıklarını koyan bağımsız adaylar ise 21 oy aldı.

KESK için yeni bir sayfanın açıldığının belirtildiği kongrede, bu dönemin KESK’i ayağa kaldırmak için tarihsel bir fırsat olarak değerlendirilmesi vurgusu hakimdi.

sendika.org
Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 9 Ocak 2011 tarihinde eklenmiştir. "KESK Yönetimi Belli Oldu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5