» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KESK’e KCK Operasyonu! (Video)

A+  A- KESK’e KCK Operasyonu! (Video)

KESK’e KCK operasyonu! KESK’e ve bağlı sendikalara karşı düzenlene operasyonla ilgili olarak KESK Genel Merkezi’nden yapılan açıklama haberimizin devamındadır.

Bu sabah Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımızın çok sayıda yöneticisi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Başta Genel Başkanımız Lami Özgen olmak üzere 71 arkadaşımız gözaltına alındı. Bu konu ile ilgili Genel Sekreterimiz İsmail Hakkı Tombul saat 10.30’da basına bilgi verdi.

DİSK, TMMOB ile çok sayıda emek ve demokrasi güçleri ile siyasi parti temsilcisinin de katıldığı açıklamada Genel Sekreterimiz, KESK’e yönelik operasyonun sebebinin KESK’in kamuda sürdürülen yeni düzenlemelere karşı olan itirazı olduğunu vurguladı.

Genel Sekreterimiz İsmail Hakkı Tombul, bugün Türkiye’de olağan hale gelen, ancak olağanüstü olan bir operasyonunun gerçekleştirildiğini belirterek, “AKP eliyle KESK Genel Başkanı ve sendika yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 71 kişi gözaltına alındı. Bu sayının giderek artmasından kaygı duyuyoruz. Çünkü AKP hükümeti kendisi gibi düşünmeyen herkesi gözaltına alıyor. Bu gözaltıların nedeni 21 Aralık grevi, 28 Mart’ta ‘4+4+4’ yasasına gösterilen direniş ile toplu sözleşme sürecinde gerçekleştirilen 23 Mayıs grevidir, yani emek ve demokrasi mücadelesinin öznesi haline gelen KESK ve bağlı sendikaların yürüttüğü mücadeleyi sınırlama çabasıdır” dedi.

ŞİMDİ KESK’Lİ OLMA ZAMANIDIR

Hükümetin Suriye’ye müdahaleye hazırlandığını ve operasyonun bunun öncesine gelmesinin tesadüf olmadığını söyleyen Tombul, Hükümetin “açılım” adı altında demokrasi yerine sendikalarda yer alan Kürtleri tutukladığını belirterek, “Baskılar Bizi Yıldıramayacak” “Şimdi KESK’li Olma Zamanıdır” dedi.

Tombul, Ankara’da bugün akşam saat 17.00’de Kızılay YKM önünden Başbakanlık’a yürüyeceğimizi, tüm illerde alanlara çıkarak gözaltıları protesto edeceklerini sözlerine ekleyerek açıklamasını bitirdi.

Eğitim Sen Açıklaması Video

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 25 Haziran 2012 tarihinde eklenmiştir. "KESK’e KCK Operasyonu! (Video)" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5