» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KESK’li Sendikacılar Tahliye Oldu

A+  A- KESK’li Sendikacılar Tahliye Oldu

KESK’li sendikacılar tahliye oldu. 25 Haziran 2012’de Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Adana, Eskişehir, Bitlis, Siirt ve Ağrı’da düzenlenen operasyonlar sonucu 72 KESK üyesi ve yöneticisi gözaltına alınmış bunlardan 28’i tutuklanmıştı.

Tutuklanması istenen KESK Genel Başkanı Lami Özgen ise mahkemece serbest bırakılmış ve hakkında yurt dışı çıkış yasağı konulmuştu.

KESK ve bağlı sendikaların 72 üye ve yöneticisinin yargılandığı davada tüm tutuklu KESK üyeleri tahliye oldu.

Sendikal faaliyetlerin delil olmaksızın yargılandığını söyleyen KESK Genel Başkanı Lami Özgen savunmasında; “Bizi gizlice izleyip dinlediniz. Düşünce ve eylemlerimizi sorsanız açıklardık. 20 yıldır sendikal mücadeledeyiz. Faaliyetlerimiz açıktır” dedi.

Cumhuriyet Savcısı Yıldırım Bayyurt‘un hazırladığı ve sanıkların 7 yıl 6’şar aydan 15’er yıla kadar hapsi istenen iddianamede, “memurların organize edilmesi, bulundukları sivil toplum örgütü yapılanmalarında örgütsel tavır ve işleyiş sağlanması, grev gibi önemli bir sosyal ve ekonomik eylem gücü bulunan sendikaların terör örgütü kontrolüne alınması” amacıyla Kürdistan Halklar Topluluğu/Türkiye Meclisi (KCK/TM) içinde bir yapı oluşturulduğu, şüphelilerin de KESK’e bağlı sendikaların iş kollarında, bu yapılanması içinde faaliyet gösterdikleri iddia ediliyordu.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 10 Nisan 2013 tarihinde eklenmiştir. "KESK’li Sendikacılar Tahliye Oldu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. evrenselgzt

  KESK üyeleri hâlâ gözaltında: Serbest bırakın https://t.co/qslbXLAE9q

 1. TMMOB1954

  KESK'e yönelik baskıları ve saldırıları kınıyoruz. Gözaltına alınan KESK Merkez Yürütme Kurulu üyesi Elif Çuhadar serbest bırakılmalıdır.

 1. zeynabelle

  KESK Kültür Sanat-Sen dayanışma toplantısından... Ünlü orkestra şefi İbrahim Yazıcı gibi birçok santçıya pasaport… https://t.co/uSf2evLk2v

 1. Yorum1Durum

  RT @NuriyeGulmen: Bugün ziyaretçi kabul etmeye başladık. 18 şubat (yarın), 20 Şubat (Salı) ve 22 Şubat (Perşembe) günü evde, 21 Şubat (Çarş…

 1. Nouzcan

  RT @NuriyeGulmen: Bugün ziyaretçi kabul etmeye başladık. 18 şubat (yarın), 20 Şubat (Salı) ve 22 Şubat (Perşembe) günü evde, 21 Şubat (Çarş…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6