KESK’liler Tahliye Edildi

KESK’liler tahliye edildi. 19 Şubat 2013 tarihinde yapılan operasyon kapsamında 3’ü tutuklu 11 kişinin yargılandığı davanın ikinci duruşmasında tutuklu 3 KESK’li daha tahliye edildi.

Eğitim Sen‘li öğretmenler hakkında örgüt üyeliği soruşturmasında ‘suç, delillerle ilişkilendirilemediği için’ mahkeme iddianameyi savcılığa iade etti.

KESK üyeleri DHKP/C üyesi olmakla suçlanıyorlardı.

KESK Yürütme Kurulu’nun konuyla ilgili açıklaması haberimizin devamında verilmiştir.

“AKP’nin Mücadelemizi Sindirmeye Dönük Kes-Kopyala-Yapıştır İddianameleri Bir Bir Çöküyor!”

Konfederasyonumuz Denetleme Kurulu üyesi Erdoğan Canpolat, Eğitim Sen Malatya Şubesi üyeleri Zülfikar Ejder Sütçü ve Özkan Karataş’ın tutuklu olmak üzere toplamda 13 üyemizin yargılandığı Malatya davasının ikinci duruşması 24 Eylül Salı günü görüldü. Duruşma sonucunda 7 ayı aşkın süredir tutuklu bulunan KESK Denetleme Kurulu üyesi Erdoğan Canpolat, Eğitim Sen Malatya Şubesi üyeleri Zülfikar Ejder Sütçü ve Özkan Karataş tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Sendikal mücadeleyi geriletmeye dönük AKP iktidarının kes-kopyala-yapıştır iddianamelerinin hukuksuzluğu her dava duruşmasında yeniden ortaya çıkarken, mesnetsiz iddialarla sürdürülen antidemokratik ve hukuksuz bu operasyonların konfederasyonumuzu bertaraf etmeye dönük amacına ulaşamadığı da bu sayede gözler önüne serilmektedir.

KESK olarak tahliye olan arkadaşlarımızın başta aileleri olmak üzere tüm yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Mücadelemizi baskı altına almaya her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamaların karşısında sessiz kalmayacağımızın altını bir kez daha çiziyoruz.

Konfederasyonumuzu itibarsızlaştırma, kriminalize etme çabalarına karşı verilecek yanıtın, emeğin, demokrasinin, barışın ve özgürlüğün sesini yükseltmekten geçtiğini biliyoruz. Emeğin hak ettiği değeri aldığı demokrasinin, barışın ve özgürlüğün hüküm sürdüğü bir dünya kurana dek mücadelemize devam edeceğiz.

KESK Yürütme Kurulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.