» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KESK’ten Depremzedeler İçin Konser

A+  A- KESK’ten Depremzedeler İçin Konser

 KESK, Van’a konteynır alınması amacıyla konser organizasyonu düzenliyor. KESK Ankara Şubeler Platformu, Emek ve Demokrasi güçleri ile birlikte Vanlı depremzedeler için 19 Şubat‘ta dev bir konser düzenleyecek. Cevdet Bağca, Grup Bandista, Grup Helesa, Grup Kibele, Grup Kutup Yıldızı ve Koma Çiya‘nın katılacağı konserin geliri ile Vanlı depremzedelere konteynır alınacak

KESK Ankara Şubeler Platformu bünyesinde Vanlı Depremzedelerle Dayanışma ve Yardımlaşma Komisyonu kuruldu. Komisyonda Tarım Orkam Sen Yönetim Kurulu Üyesi Osman Özyurt, Tüm Bel-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Yıldırımcı, Yapı Yol-Sen Ankara Şube Başkanı Mustafa Bozan, ESM Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Sevda Aydın, SES Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Vural ve Haber Sen Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin İbin yer alırken, komisyon depremde mağdur olan Vanlılar için bir dizi etkinlik planladı.

Komisyon sözcüsü Yılmaz Yıldırımcı, KESK yönetiminin aldığı karar gereğince depremin ilk günlerinden itibaren yardım kampanyaları düzenleyerek, 15 kişilik bir ekip ve 7 tır yaşam malzemesi ile birlikte 4 gün Van’da kaldıklarını ve yardım malzemelerini dağıtıkları aktardı.

Van’dan Ankara’ya gelen 29 aileye yardım edildi

Yıldırımcı, Van’a gitmek isteyen gönüllü yardımseverlerinde gidiş gelişlerini organize ettiklerini kaydetti. Yıldırımcı, Van’dan Ankara’ya depremden dolayı gelenlere de ulaşarak yardım ettiklerini belirterek, tespit etikleri depremzedelere giyecek, yakacak, yiyecek ve çok sayıda yaşam malzemesi yardımında bulunduklarını söyledi.

Depremzedelere yardım toplayarak yaşamlarını bir nebze olsun kolaylaştırmaya çalıştıklarını belirten Yıldırımcı, şimdiye kadar ulaştıkları 29 Vanlı aileye giyecek, yiyecek, yakacak ve kalacak yer temin etiklerini belirterek, komisyonun tek amacının deprem dolayısıyla mağdur olan depremzedelerin hayatını birazcık da olsun kolaylaştırmak olduğunu dile getirdi. Yıldırımcı, depremzedelere yardım amacıyla şimdiye kadar hiç bir araya gelmeyen farklı kesimlerin bir araya gelerek, birlikte seferber olduklarını belirtti.

Konser Gelirinden Konteynır Alınacak

Vanlı depremzedelerin çoğunun çadırlarda kaldığını ifade eden Yıldırımcı, bu amaçla depremzedeleri çadırlardan kurtarmak amacıyla Vanlı depremzedeler ile dayanışma için düzenleyeceklerini, “Haydi uzat elini kardeşliğe, Van halkı ile dayanışma konseri”nden elde edecekleri Van’a 200-300 konteyner göndermeyi amaçladıklarını vurguladı.

Biletler 10 TL Olacak

Konserin 19 Şubat’ta Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi‘nde yapılacağını söyleyen Yıldırımcı, bin 500 afişle birlikte 10 bin bilet bastırdıklarını ve biletleri 10 TL‘den satışa çıkardıklarını kaydetti. Biletlerin KESK’e bağlı tüm şubelerden ve konser salonun girişinden de temin edilebileceğini belirten Yıldırımcı, Van’a destek olmak isteyen depremzedeler için hayatı birazcık olsun kolaylaştırmak için herkesi Van ile dayanışma konserine ilgi göstermeye çağırdı.

Duyarlı Sanatçılar Katılacak

Yıldırımcı konserde, Cevdet Bağca, Grup Bandista, Grup Helesa, Grup Kibele, Grup Kutup Yıldızı ve Koma Çiya‘nın sahne alacağını belirterek, birçok sanatçıya da davette bulunduklarını, ancak çoğunun mazeret bildirerek, katılmadığını ifade etti. Yıldırımcı, Konser girişinde yine gelirleri Van’a gönderilmek üzere stantlar açacaklarını ve farklı etkinlikler düzenleyeceklerini aktardı. Emek ve Demokrasi Bloğu Milletvekilleri‘nin de konserde bulunacaklarını ifade eden Yıldırımcı, ayrıca Van Belediye Başkanı Bekir Kaya‘nın da konsere davetli olacağını söyledi. -sendika.org

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 7 Şubat 2012 tarihinde eklenmiştir. "KESK’ten Depremzedeler İçin Konser" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8