» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KEY Ödemelerinde Son Durum

A+  A- KEY Ödemelerinde Son Durum

KEY listelerinden ses yok, KEY dava süreci çok yakında başlayacak.

EĞİTİM SEN, EGYO KEY Birimi Sorumlusu ile yaptığı görüşmede, “listelerin henüz birimlerine ulaşmadığı, ulaştığında son bir listenin yayınlanacağı” bilgisini aldıklarını açıkladı.

Kanuna göre Türkiye Emlak Bankası AŞ‘nin, kurum ve kuruluşlarca kendisine gönderilen listeler üzerinden yapılan son düzeltme listesini 31.03.2011 tarihine kadar EGYO’ya göndermiş olması gerekmektedir.

EGYO’nun da bu son düzeltme listeleri üzerinden son bir hak sahipleri listesini Resmi Gazetede yayınlaması gerekmektedir. Ancak EGYO bu tarihe kadar bu son listeyi ne zaman yayınlayacağı konusunda kamuoyuna bir bilgi vermemiştir.

EĞİTİM SEN Genel Sekreteri Mehmet BOZGEYİK yaptığı açıklamada, “son bir listenin yayınlanacağını öğrendiğini” ancak net bir tarih verilmediği belirtilmiştir.

EĞİTİM SEN‘in açıklamasına göre; 31.03.2011 tarihi hak sahipleri açısından dava açma süresinin başlangıcı olarak hesaplanmamalıdır.

31.03.2011 tarihi Tasfiye Halinde Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketinin son düzeltme listelerini EGYO’na gönderme süresinin son günüdür.

Hak sahipleri açısından dava açma süresi, son listenin Resmi Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren başlayacaktır.

Ancak EGYO’nun bu güne kadar açıklayacağını belirttiği son listeyi yayınlamaması ve listenin yayınlanacağı tarihe ilişkin bir açıklama yapmaması, KEY alacağı bulunan kişilerde kafa karışıklığına neden olmuştur.

KEY dava başvurusu

KEY ödemesi alamamış veya eksik almış olan kişilerin, son listenin açıklanması ihtimali nedeniyle Mayıs ayının son haftasına kadar beklemeleri, sonra hala Resmi Gazetede liste açıklanmamışsa 23-30 Mayıs tarihleri arasında dava açmaları önerilmektedir.

Bu arada EGYO tarafından son liste yayınlanırsa, daha önce sendikalar tarafından hazırlanmış olan dava dilekçelerinin içeriği değişebileceğinden, yeni listenin açıklanması durumunda eski dava dilekçelerinin son duruma uygun olmayabileceği gözönüne alınmalıdır.

Üyelerine KEY sürecine dair hukuksal destek sunacağını açıklayan EĞİTİM SEN, KEY ödemesi alamamış veya eksik almış olan üyelerin konuyu web sayfalarından (http://www.egitimsen.org.tr/) ve şubelerinden takip etmeleri konusunda çağrı yapmıştır.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 24 Nisan 2011 tarihinde eklenmiştir. "KEY Ödemelerinde Son Durum" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8