Kitapçıklar Sıra Atlıyor

Bir grup öğrenci, ÖSYM’nin internette bazı kitapçıkları atlayarak yayınladığını iddia etti.

Facebook’taki “ÖSYM Ben Tatmin Olmadım” adlı grubun üyeleri Bitlis’te 8 kitapçığın eksik olduğunu gösteren fotoğraf yayınladı. Bunun üzerine ÖSYM’nin sitesine baktık, sadece Bitlis değil birçok ilde çok sayıda kitapçığın eksik olduğunu gördük.

“Neden bunları yayınlamadınız?”

ÖSYM’nin sitesinde yayınlamış olduğu kitapçıklara erişmekte sorun yaşandığını anlatan bir grup aday facebook’ta kurdukları “ÖSYM Ben Tatmin Olmadım” adlı grupta ÖSYM Başkanı Ali Demir’in “1 milyon 700 bin kitapçığın yayınlanacağı” açıklamasının doğru olmadığını, bazı kitapçıkların atlanarak ÖSYM’nin internet sitesine yüklendiğini iddia etti ve bu kitapçıkların neden yayınlanmadığını sordu.

HANGİ KİTAPÇIKLAR EKSİK?

Grubun üyelerinden Serhat Başak isimli bir öğrencinin paylaştığı fotoğrafta, ÖSYM’nin Bitlis Merkez’e ait olan kitapçıklarda sırasıyla 22,24,25,26,27,28,29 ve 30 numaralı kitapçıkların eksik olduğu görüldü.

Bunun üzerine ÖSYM’nin sitesine girip incelediğimizde sadece Bitlis değil, aralarında Amasya, Ankara, Bingöl, Bursa ve Diyarbakır’ın da olduğu birçok ilde kitapçıkların atlanarak yayınlandığını gördük. Dün akşam saatlerinde ÖSYM, Elazığ’ın kitapçıklarına kadar gelmişti.

Bu da daha çok sayıdaki ilde kitapçıkların eksik yayınlanabileceği ihtimalini doğurdu. Şimdi adaylar ÖSYM’den bu kitapçıkların neden yayınlanmadığı sorusunu cevaplamasını istiyor.

AK Parti’den YGS Açıklaması

YGS’de gizli şifreyle kopya çektirildiği iddialarını AK Parti’den açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “YGS’de şifre” iddialarıyla ilgili olarak, “Bu, bazı muhalefet partileri ve onlar adına kalem oynatan bazı yazarlar tarafından hükümete yönelik bir linç kampanyasına dönüştürülmüştür. Hükümete yönelik, seçimden önce muhalefet adına bir operasyona dönüştürülmüştür” dedi.

CUMHURİYET SAVCILIĞI’NDAN RİCADA BULUNDUK

‘Savcıya bir şey kalmadı’. Sayın Cumhurbaşkanı’nın tatmin olmuş olması, Hükümet Sözcüsü’nün tatmin olmuş olması, Milli Eğitim Bakanı’nın veya benim tatmin olmuş olmam sayın savcının görevini yapamadığı ya da yapamayacağı anlamına mı gelir Allah aşkına? Böyle bir şey olabilir mi? Savcı meseleye el koymuştur. İşin hassasiyeti vardır. Eminim ki işin tabiatı gereği cumhuriyet savcılığından da halkımız adına ricada bulunuyoruz.

Eminim ki bu işi hızlandıracaktır ve birkaç gün içerisinde sonuç alacaktır. Bu, bazı muhalefet partileri ve onlar adına kalem oynatan bazı yazarlar tarafından hükümete yönelik bir linç kampanyasına dönüştürülmüştür.

Her adayın kitapçığının farklı olduğuna dikkati çeken Çelik, “bazı kelli felli köşe yazarlarının logaritma ile algoritma arasındaki farkı bilmediklerini ve buna rağmen ahkam kestiklerini” dile getirdi.

Çelik, “Konuyu bilmeden, hükümete karşı, partimize karşı bir linç kampanyası yürütülmeye çalışılıyor. Tüm bu tezgahlar boşa çıkmıştır, çıkacaktır. Tek bir öğrencimizin mağdur olması kendi mağduriyetimiz olarak tarafımızdan algılanır” diye konuştu.  egitimgazetesi

2 thoughts on “Kitapçıklar Sıra Atlıyor

  1. mardin merkezde sınava girdim bizim ildede bir çok kitapçık eksik 11208.52002 kodlu kitapçığımda yayınlanmadı

  2. Merhaba arkadaşlar, bu sene ben de ygs sınavına girdim ve az önce ösym sitesine baktığımda benimde kitapçığımın olmadığını fark ettim bu bilinçli olarak yapılmış olabilr mi ? Ya da gözden kaçan bir drum söz konusu mu açıkçası merak ediyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.