Kızıl Hackerlar Polis Sistemini Hackledi

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün bilgisayar sistemini hackleyen internet korsanları, güvenlik şubesine yönlendirilen bazı belgeleri ele geçirmeyi başardı.

Kendilerine ‘Kızıl Hackerlar’ adını veren korsanlar, şifresini kırarak girdikleri Ankara Emniyet Müdürlüğü bilgisayar sisteminden çaldıkları belgeleri internet sitelerinden “Polisin Gizli Belgelerini ve Muhbirlerini Açıklıyoruz!”  başlığıyla yayınladı.

Belgelerde bazı vatandaşların polise gönderdiği ihbarlara ilişkin yazışmaların olduğu görülüyor.

Yayımlanan Gizli Belge ve İhbarcıların bilgileri RedHack grubunun internet sitesinden yayımlanıyor.

http://www.kizilhack.org/

“SİTE KAPATILSIN”

Olayı doğrulayan Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, şifresi kırılan sistemin tıpkı 155 Polis İmdat hattı gibi internet üzerinde kurulan bir sistem olduğunu belirttiler.

Bilgisayar korsanlarının çaldığı belgelerin “çok gizli” olmadığını ifade eden yetkililer, bilişim suçları bürosunun failler konusunda araştırma başlattığını, sitenin kapatılması için de Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na yazı yazıldığını söylediler.

RedHack Kimdir?

RedHack hacker grubu 1997’de kuruldu. “Ezilen halkların dijital alandaki örgütlü sesi” olma iddiasındaki grup, bugüne dek bazı bankaların, gazetelerin, televizyon kanallarının sitelerini hack’ledi. Kamu kurumlarına yönelik “hack”leme saldırılarında bulundu.

RedHack, “İstanbul’da trafik cezalarını sildiği” bir hack’leme gerçekleştirdiğini de duyurdu. RedHack, kendini tek “sosyalist devrimci hacker grubu” olarak tanımlıyor ve “tüzüğü olan tek hacker grubu” olarak tarihe geçtiğini söylüyor.

Redhack grubundan şu ana kadar kimsenin yakalanmadığı da sitedeki bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.