Kızları Okula Göndermek Fahişeliğe Teşviktir

Öğretmenden inanılmaz sözler: “Kızları okula gönderelim de fahişe mi olsunlar?”

Gaziantep’te imam hatip lisesinde öğretmenlik yapan imamın, kız öğrencilerin okula gönderilmesiyle ilgili söylediği sözler şoke etti.

“KIZLAR FAHİŞE OLMAYA TEŞVİK EDİLİYOR”

“Haydi Kızlar Okula” kampanyasını eleştiren ve kızların okula gönderilmesinin uygun olmadığını belirten M. Ceylan, Küçük Sanayi Camisi’nde verdiği vaazda, “Okula giden kızların baldır-bacak açarak erkek öğretmenleri tahrik ettiklerini” ve “kızların okula gönderilmesi ile fahişe olmaya teşvik edildiklerini” söyledi.

“KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM”

CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker, öğretmenlik yapan Ceylan’ın bu sözlerini sert bir dille eleştirdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ekonomik güçlükler, ayrımcılık ve kızlara yönelik kısıtlamalar gibi çeşitli nedenlerle okula gönderilmeyen kız çocukları için kampanyalar düzenlediğini hatırlatan Şeker, “Bir öğretmenin okulları, okula giden kız çocuklarını en ağır şekilde yaftalaması bir arada var olamayacak iki durumdur.” diye konuştu.

“ERKEĞİN KARISINI DÖVMESİ CAİZ”

Ceylan’ın daha önce de “Erkeğin karısını dövmesinin Kuran’a göre caiz olduğunu” söylediğini hatırlatan Şeker, Ceylan’ın bir imam olmadığı ve söz konusu camide verdiği vaazların da izinsiz olduğunu belirtirken, bu durumun kabul edilemez olduğuna vurgu yaptı.

KONUYU ERDOĞAN’A SORDU

Konuyu TBMM gündemine taşıyan Şeker, Başbakan Erdoğan’a şu soruları yöneltti:

1. Gaziantep’te bir imam hatip lisesinde öğretmen olarak çalışan M. Ceylan hakkında Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaşmış herhangi bir şikâyet var mıdır?

2. Kız çocuklarının okullaşma oranlarının yükseltilmesine yönelik tüm kampanyaları ve çalışmaları baltalayan söz konusu kişinin toplumda infial uyandıran söylemleri karşısında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan/yürütülen herhangi bir inceleme/ soruşturma var mıdır?

3. Küçük Sanayi Cami’nde görevli bir İmam var mıdır? Var ise görevli imam, adı geçen şahsın insanları yaftalayan, zehirleyen açıklamalarda bulunmasına nasıl göz yummuştur? Yok ise, bu camiye bir imam atanması düşünülmekte midir?

4. Gaziantep Müftülüğü’nün açıklamasına göre adı geçen şahıs söz konusu camideki vaazlarını izinsiz olarak vermiştir. İsteyen herkesin, izin almadan, istediği camide aklına geleni söylemesi mümkün müdür? Bu alanda yasal, yönetimsel ya da denetimsel bir zafiyet söz konusu mudur? Kaynak: Sözcü Gazetesi
 
 

1 thought on “Kızları Okula Göndermek Fahişeliğe Teşviktir

  1. Yüce tanrımız ne diyor. Cennet Anaların ayagının altındadır. Babaların demiyor. İnançlarımızın bu derece onore ettiği bir insanı, sosyal ve ekonomik hayatın dışında bırakmak okula gönderilmişlerse fahişe olacaklarını kabul etmek yinançlarımızıda karşı, allahsızlık, kitapsızlıktır. Bu dünyada bu düşüncedekilerle
    birlikte yaşadığım için dünyadan nefret ediyorum utanıyorum. Bir deneyim Bir yakınım ilk okul öğretmenliği müdürlüğü yaptı. Orta okul öğretmeniği Müdürlüğü yaptı. Gazi Eğitimde Pedogoji eğitimi aldı. Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişliği yaptı.Kız ve erkek öğrencilerin aynı okulda veya ayrı okullarda okumuş olmaları halinde, erkek arkadaşları ile aynı okullarda okuyan kız çocuklarının yaşamlarında daha kolay aldandıklarını, aldatıldıkları benim gözlem ve tespitimdir demiştir. Bir kız veya hanım namusunu öncelikle salt kendisi için korumalıdır. Sırf okula gitti diye Namusunu koruyanlara fahişe denilmesi insanlık dışı, ahlaksızlıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.