» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

“Kızlı Erkekli” Müdahale Başladı

A+  A- “Kızlı Erkekli” Müdahale Başladı

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “kızlı-erkekli” açıklamasından sonra bu konu Türkiye’nin gündemi haline geldi. Erdoğan’ın açıklamasının öğrenci evleriyle ilgili olmadığı, apart vb. kayıt dışı yerleşimlerle ilgili olduğu bazı danışmanlar ve milletvekilleri tarafından dile getirildi.

Erdoğan’ın, açıklamasının ardında durduğunu belirtmesiyle tartışma yeniden alevlendi.

Başbakan Erdoğan’ın;

“Buralardan güvenlik güçlerimize gelen istihbari bilgiler var. Bu istihbari bilgilerden hareketle de valiliklerimiz bu durumlara müdahale ediyorlar. Neden bundan rahatsız oluyorsunuz? Valiliklerimiz de Emniyet teşkilatımız da bu tür ihbarları değerlendirir ve üzerine gider.

Peki bu şikayetler nerelerden geliyor. Aynı apartmandaki komşulardan… Çünkü bu karmakarışık ortamlarda her türlü şey olabiliyor. Ondan sonra anneler babalar feryat ediyor ‘devlet nerede’ diye. Devletin burada olduğunu anlatmak için bu adımlar atılmaktadır ve atılacaktır” açıklamasını “öğrencileri şikayet edin” olarak algılayan bazı vatandaşlar harekete geçti.

Durumdan vazife çıkaran bazı vatandaşların “kızlı-erkekli” öğrencilere tacize başladığı iddia edildi.

Başbakanın “kızlı erkekli” yaşanması konusundaki açıklamalarının ardından, Üsküdar’daki bir üniversite öğrencisinin apartman kapısına “Apartmanda bazı insanlar kız erkek beraber kalıyorlar. Böyle şeyler binaya ve apartmana uygun değildir. Böyle insanları gördüğünüzde polise ihbar edin.” yazısı asıldığı iddia edildi.

apartman

“Başbakan’ın sözleri bizim için talimat”

Başbakan’ın açıklamalarının ardından açıklamaya resmi ilk destek Adana Valisi‘nden geldi.

Denetim Evlere Değil Yurtlaraymış

Yine Yanlış Anlamışız

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Başbakan Erdoğan’ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili açıklamasının kendileri için talimat olduğunu ve gereğinin yapılacağını belirtti.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 6 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "“Kızlı Erkekli” Müdahale Başladı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. elifjimm

  RT @iamyksl: O bizi “kızlı erkekli” ayırmak yerine “Ey Türk Gençliği” diyerek birleştirdi ... Bu yüzden Atatürk

 1. femmefatalerror

  @Ebsofuoglu Hac’da kızlı erkekli tavaf ne peki?

 1. LutfuTuranoz

  Kızlı-erkekli yaşıyolar" ihbarı üzerine polis evimi bastı. Memur beylerle beraber kızı arıyoruz şu an. İnşallah doğrudur ya ihbar

 1. sadesadeinsan

  "Kızlı erkekli ders çalışıyorlar" Y. Özdil. https://t.co/G6yjFKDaaF

 1. by_adoniss

  RT @iamyksl: O bizi “kızlı erkekli” ayırmak yerine “Ey Türk Gençliği” diyerek birleştirdi ... Bu yüzden Atatürk

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7