“Kızlı Erkekli” Müdahale Başladı

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “kızlı-erkekli” açıklamasından sonra bu konu Türkiye’nin gündemi haline geldi. Erdoğan’ın açıklamasının öğrenci evleriyle ilgili olmadığı, apart vb. kayıt dışı yerleşimlerle ilgili olduğu bazı danışmanlar ve milletvekilleri tarafından dile getirildi.

Erdoğan’ın, açıklamasının ardında durduğunu belirtmesiyle tartışma yeniden alevlendi.

Başbakan Erdoğan’ın;

“Buralardan güvenlik güçlerimize gelen istihbari bilgiler var. Bu istihbari bilgilerden hareketle de valiliklerimiz bu durumlara müdahale ediyorlar. Neden bundan rahatsız oluyorsunuz? Valiliklerimiz de Emniyet teşkilatımız da bu tür ihbarları değerlendirir ve üzerine gider.

Peki bu şikayetler nerelerden geliyor. Aynı apartmandaki komşulardan… Çünkü bu karmakarışık ortamlarda her türlü şey olabiliyor. Ondan sonra anneler babalar feryat ediyor ‘devlet nerede’ diye. Devletin burada olduğunu anlatmak için bu adımlar atılmaktadır ve atılacaktır” açıklamasını “öğrencileri şikayet edin” olarak algılayan bazı vatandaşlar harekete geçti.

Durumdan vazife çıkaran bazı vatandaşların “kızlı-erkekli” öğrencilere tacize başladığı iddia edildi.

Başbakanın “kızlı erkekli” yaşanması konusundaki açıklamalarının ardından, Üsküdar’daki bir üniversite öğrencisinin apartman kapısına “Apartmanda bazı insanlar kız erkek beraber kalıyorlar. Böyle şeyler binaya ve apartmana uygun değildir. Böyle insanları gördüğünüzde polise ihbar edin.” yazısı asıldığı iddia edildi.

apartman

“Başbakan’ın sözleri bizim için talimat”

Başbakan’ın açıklamalarının ardından açıklamaya resmi ilk destek Adana Valisi‘nden geldi.

Denetim Evlere Değil Yurtlaraymış

Yine Yanlış Anlamışız

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Başbakan Erdoğan’ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili açıklamasının kendileri için talimat olduğunu ve gereğinin yapılacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.