Koncuk’tan “Mal Sen” Yakıştırması

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 85* üyeli sendikanın “Şaka mısınız siz?” şeklindeki eleştirisini duyunca küplere bindi.

Koncuk geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile gündemdeki yasa tasarısı hakkında görüştüğünü açıklamıştı. Görüşmede, Bakan’ın doğacak mağduriyetten haberinin olmadığını belirttiğini ve tasarıyı gözden geçireceğini söylediğini aktarmıştı.

Bu görüşmeyle ilgili olarak bir sendika İsmail Koncuk‘u ilginç bir şekilde eleştirdi.

Eleştirisinde, Bakan’ın tüm mağduriyetten haberdar olduğunu düşündüklerini fakat Koncuk’un bu açıklamasıyla tepkiyi yumuşatma gayretinde olduğunu belirten sendika Koncuk’un hedefindeydi.

Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Koncuk, Facebook hesabı üzerinden, sendikanın ismini vermeden çok ağır bir yanıt verdi.

Söz konusu sendikanın “Şaka mısınız siz?” şeklindeki eleştirisine Koncuk‘un Facebook hesabı üzerinden verdiği yanıt;

MAL SEN DE KURULDU

Adını çok duymamışsınızdır, gerçek adını Atatürk’e duyduğum saygıdan dolayı söylemeyeceğim ama bana göre adı MAL SEN olan bir tabela sendika benim Bakan Nabi Avcı ile MEB tasarısı ile ilgili görüşmemi Nabi Avcı’ya oluşan tepkileri yumuşatmak olarak yorumlamış ve açıklamasının bir kısmında şu cümlelere yer vermiş

“4+4+4 eğitim sistemi başta olmak üzere AKP iktidarının Milli Eğitim’deki neredeyse bütün uygulamalarına destek veren ya da sesini çıkarmayan Türk Eğitim Sen üst yönetimi, Bakan Avcı’ya yine destek çıktı.”

Anlaşılan bu Mal Sen bu ülkede kim yandaş kim yalaka onu karıştıracak kadar, bilmeyecek kadar MAL. O kadar mal ki, MEB’in, İktidarın tüm yanlışlarının üzerine göz kırpmadan giden tek sendikanın Türk Eğitim Sen olduğundan haberdar değil, o kadar mal ki, MEB önünde en çok eylem yapan sendikanın Türk Eğitim Sen olduğundan haberdar değil, o kadar mal ki, bir sendika başkanının Milli Eğitim Bakanını arayarak uyarmasını desteklemek olarak anlayacak kadar aptal.

Bunlar mal olmaya mal da, bu malların haberini manşete taşıyan bazı internet siteleri nedir, doğrusu yorumlamaya değer. Bu Mal Sen’in karın, ağrısı Türk Eğitim Sen ve onun Genel Başkanı üzerinden meşhur olmak, bunu bilmekle beraber, bu mallığı es geçmek de, iddiayı kabullenmek olacaktır, düşüncesi ile bu açıklamayı yapmak gerekmiştir.

* Resmi Gazete – 2013 Temmuz İstatistikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.