» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Koncuk’tan “Mal Sen” Yakıştırması

A+  A- Koncuk’tan “Mal Sen” Yakıştırması

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 85* üyeli sendikanın “Şaka mısınız siz?” şeklindeki eleştirisini duyunca küplere bindi.

Koncuk geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile gündemdeki yasa tasarısı hakkında görüştüğünü açıklamıştı. Görüşmede, Bakan’ın doğacak mağduriyetten haberinin olmadığını belirttiğini ve tasarıyı gözden geçireceğini söylediğini aktarmıştı.

Bu görüşmeyle ilgili olarak bir sendika İsmail Koncuk‘u ilginç bir şekilde eleştirdi.

Eleştirisinde, Bakan’ın tüm mağduriyetten haberdar olduğunu düşündüklerini fakat Koncuk’un bu açıklamasıyla tepkiyi yumuşatma gayretinde olduğunu belirten sendika Koncuk’un hedefindeydi.

Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Koncuk, Facebook hesabı üzerinden, sendikanın ismini vermeden çok ağır bir yanıt verdi.

Söz konusu sendikanın “Şaka mısınız siz?” şeklindeki eleştirisine Koncuk‘un Facebook hesabı üzerinden verdiği yanıt;

MAL SEN DE KURULDU

Adını çok duymamışsınızdır, gerçek adını Atatürk’e duyduğum saygıdan dolayı söylemeyeceğim ama bana göre adı MAL SEN olan bir tabela sendika benim Bakan Nabi Avcı ile MEB tasarısı ile ilgili görüşmemi Nabi Avcı’ya oluşan tepkileri yumuşatmak olarak yorumlamış ve açıklamasının bir kısmında şu cümlelere yer vermiş

“4+4+4 eğitim sistemi başta olmak üzere AKP iktidarının Milli Eğitim’deki neredeyse bütün uygulamalarına destek veren ya da sesini çıkarmayan Türk Eğitim Sen üst yönetimi, Bakan Avcı’ya yine destek çıktı.”

Anlaşılan bu Mal Sen bu ülkede kim yandaş kim yalaka onu karıştıracak kadar, bilmeyecek kadar MAL. O kadar mal ki, MEB’in, İktidarın tüm yanlışlarının üzerine göz kırpmadan giden tek sendikanın Türk Eğitim Sen olduğundan haberdar değil, o kadar mal ki, MEB önünde en çok eylem yapan sendikanın Türk Eğitim Sen olduğundan haberdar değil, o kadar mal ki, bir sendika başkanının Milli Eğitim Bakanını arayarak uyarmasını desteklemek olarak anlayacak kadar aptal.

Bunlar mal olmaya mal da, bu malların haberini manşete taşıyan bazı internet siteleri nedir, doğrusu yorumlamaya değer. Bu Mal Sen’in karın, ağrısı Türk Eğitim Sen ve onun Genel Başkanı üzerinden meşhur olmak, bunu bilmekle beraber, bu mallığı es geçmek de, iddiayı kabullenmek olacaktır, düşüncesi ile bu açıklamayı yapmak gerekmiştir.

* Resmi Gazete – 2013 Temmuz İstatistikleri

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 11 Şubat 2014 tarihinde eklenmiştir. "Koncuk’tan “Mal Sen” Yakıştırması" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7