» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Konfederasyonların Sayıları Açıklandı

A+  A- Konfederasyonların Sayıları Açıklandı

Sendika üye sayıları resmi olarak açıklandı. Memur Sen 11 hizmet kolunun 10’unda yetkili sendika oldu. KESK ise sadece Kültür ve Sanat Hizmetleri kolunda yetkili olabildi.

Türkiye Kamu Sen’in ise hizmet kollarında herhangi bir yetkisi kalmadı.

Son verilere göre Türkiye’deki toplam memurların yüzde 68‘i sendikalı oldu.

KONFEDERASYON SAYILARI

Memur Sen : 650 bin

Türkiye Kamu Sen : 418 bin

KESK : 240 bin üyeye ulaştı

EĞİTİM İŞ KOLUNDA SAYILAR

Eğitim Bir Sen : 231.472

Türk Eğitim Sen : 205.724

Eğitim Sen : 125.316

Eğitim İş : 29.872 üyeye ulaştı

 

Sayfamızı beğenin, Facebook’tan takip edin!

https://www.facebook.com/egitimciyizcom

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 10 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "Konfederasyonların Sayıları Açıklandı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7