» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Kopya İddiasına Neden Olan Sonuç Belgesi

A+  A- Kopya İddiasına Neden Olan Sonuç Belgesi

KPSS’zedeler elektronik postalar aracılığıyla seslerini duyurmaya çalışıyor. KPSS’ye girip beklediği puanı alamayan ve KPSS’de kopya çekilmiş olabileceği ihtimali üzerinde duran adaylar bu durumdan büyük endişe duyuyor.

KPSS’de 500 tam puan alanların daha önceki yıllara ait KPSS sonuç belgelerine ulaşan adaylar, bu kişilerin bir yıl önceki puanlarıyla bu seneki tam puanları arasında çok büyük farklar olduğunu belirtiyor.

Sonuç Belgesi haberin devamında…
İşte o elektronik posta;

“Bu sene KPSS Lisans sınav sonuçlarına bakıldıgında 500 den fazla kişinin eğitim bilimleri sınavından 120 soruda 120 doğru yapmıştır. Bu durum KPSS tarihinde bir ilktir. Bazı dershaneler eğitim bilimlerinde 120 sorudan 120 soruyu da doğru cevaplayan 5 öğrencisi olduğunu açıklıyor.

Geçen sene yani KPSS lisans (2009) sınavı Türkiye 1. si olan kişi bile eğitimden 120 doğru yapamadı, ama bu sene 500 den fazla kişi bunu başardı soruların bazılarının cevabı bile anlaşılamamış ve eğitim uzmanları bile cevaplayamazken…

Bu kopya skandalına katılanlardan bazıları, ki büyük çoğunluğu da birkaç soruyu ya boş bırakmış ya da birkaç yanlış yapmıştır. 120 soru da 120 net yapan tc kimlik numaraları ifşa edilenlerin genel sıralamasına baktığımızda 467. oldukları görünüyor. Bu sınavdan en az 500 kişi eğitimi tamamen doğru yapmış, kopyaya katılanların sayısı da bu rakama bakıldığında oldukça yüksektir.”

Tam Puan Alanlardan Örnek KPSS Sonuç Belgesi

ÖSYM Açıklama Yaptı

KPSS’de puanların yanlış hesaplandığı ve kopya olaylarının yaşandığı iddiaları üzerine YÖK  Başkanı Prof. Yusuf Ziya Özcan ile ÖSYM Başkanı Prof. Ünal Yarımağan, dün bir toplantı yaptı. Özcan’a sınavda kesinlikle hiçbir hata olmadığını bilgisini veren Yarımağan, iddialara ilişkin “KPSS’de bir olay yok. Adaylar bir kaşık suda fırtına koparıyor” dedi.

Eğitim bilimleri testinde 500 kişinin, soruların tümünü yaptığının, ortada dolaşan en net iddia olduğunu söyleyen ÖSYM Başkanı, “Testin tamamını 500 değil, birkaç yüz kişi doğru yanıtladı. Bütün soruları yanıtlayan adayların tabii ki olması lazım” diye konuştu.

Yarımağan “bütün bu olayların kökeninde, sınava giren 100 kişiden ancak 3’ünün devlet memuru olması yatıyor. Elbette 97 kişi mutsuz olacak.

Kimse afaki konuşmasın, itirazının tam nedenini söylesin, biz de inceleyelim” ifadesini kullandı.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 18 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Kopya İddiasına Neden Olan Sonuç Belgesi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. atikpostalarim001

    bu ülkede herşey olur.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5