» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KÖY ENSTİTÜLERİ 70 YAŞINDA

A+  A- KÖY ENSTİTÜLERİ 70 YAŞINDA

Köy Enstitüleri’nin kuruluşunun 70. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında çeşitli söyleşi, panel, konser, belgesel gösterimi ve şenlikler gerçekleştiriliyor.

17 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 13.00’da İzmir Ekonomi Üniversitesi salonunda, Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle, “70 Yıldır Parıldayan Işık Sönmeyecek; Köy Enstitüleri 70 Yaşında” etkinliği gerçekleştiriliyor.

Etkinlik kapsamında 2010 Aydınlanma Onur Ödülü sanatçı Genco Erkal’a verilirken, Engin Tonguç, Genco Erkal, Hıfzı Topuz ve Muharrem İnce’nin katılacağı Prof. Dr. Kemal Kocabaş’ın yöneteceği bir panel de gerçekleştiriliyor.

YKKED Mandolin Topluluğu’nun mini konseri ile Oguz Makal’ın hazırladığı “Ülkeyi Kucaklayan Adam: İsmail Hakkı Tonguç” belgeselinin de gösterileceği etkinliği Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği, Balçova Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Eğitimciler Derneği birlikte düzenliyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 14 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "KÖY ENSTİTÜLERİ 70 YAŞINDA" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4