» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KPSS İçin Suç Duyurusu İddiası

A+  A- KPSS İçin Suç Duyurusu İddiası

2010 KPSS’de yaşanan  ve skandal olarak nitelendirilen sonuçların yargıya taşındığı iddia edildi. Bilindiği gibi yüzlerce aday özellikle eğitim bilimlerinden tam puan almıştı. Bu adayların önceki yıllardaki KPSS sonuçları ile bu seneki sonuçları karşılaştırıldığında ortaya çıkan durum  diğer adaylar tarafından “şüpheli” olarak nitelendirilmişti.

İnternette buldukları TC Kimlik numaraları üzerinden adeta bir dedektif gibi iz süren adaylar, şaibeli olduğunu iddia ettikleri sonuçlara, söz konusu kişilerin adres bilgilerine, hatta kapatıldığını iddia ettikleri Facebook hesaplarına kadar erişmeyi başardılar.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, ortaya çıkan “eşlerin aldıkları yüksek puanlı, az yanlışlı” eğitim bilimleri sonuçları, çok düşük netli adayların bu sene tam puan alabilmeleri, bu kişilerin genellikle ikamet ettikleri yerden başka illerde sınava girmiş oldukları iddiaları ortalığı karıştırdı.

Yaşananlar üzerine ÖSYM Başkanı Yarımağan’ın “gayet sakin” davranışları ve “3-5 kişi soruları aldıysa bilemem” açıklaması adayları çileden çıkarmaya yetti. Açıklamaları gayri ciddi, yakışıksız ve şaibeli bulan bir çok aday konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtiyor.

İlginç noktalardan birinin de, günlerdir tüm yazılı ve görsel basında yer alan bu isimlerin henüz herhangi bir açıklama yapmış olmaması, internet üzerindeki kişisel bilgilerini içeren bazı üyelik ve hesaplarını kapatmaları olduğu belirtiliyor.

İnternet sitelerinde ve eğitim forumlarında dolaşan bir iddiaya göre ise konu suç duyurusu şeklinde yargıya taşındı.

Suç duyurusuna konu olan yazılı açıklama ve bulunulduğu iddia edilen suç duyurusu metni haberin devamında, diğer sayfada verilmiştir.

Not: Söz konusu yazı internet üzerindeki kaynaklardan alınmıştır. İddiaların ya da metnin sahibi sitemiz değildir. Yazıda adı geçen ve bilgileri bulunan kişilerle ilgili oluşacak her türlü yasal durumdan egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.

1 2

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 19 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "KPSS İçin Suç Duyurusu İddiası" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
10