KPSS Sonuçları Açıklandı

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı’nın sonuçları açıklandı. Sonuçların “http://sonuc.osym.gov.tr” adresinden öğrenilebileceği bildirildi. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, sınavla ilgili madde analizleri ve uzman raporlarının sonuçlarına göre ÖSYM Yönetim Kurulunca; 9 Temmuz 2011 sabahı uygulanan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi, Genel Kültür alt alan testinin ana soru kitapçığındaki 38. sorunun doğru cevap seçeneğinin A yerine C olarak düzeltildiği kaydedildi.

Ayrıca, 10 Temmuz 2011 günü uygulanan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri-Ekonometri-İstatistik-Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler Testinde yer alan İstatistik alt alan testinin ana soru kitapçığındaki 12. ve 26. sorular ile Uluslararası İlişkiler alt alan testinin 21. sorusunun iptal edilmesine karar verildiği de belirtildi. Aynı açıklamada değerlendirme işleminin ise söz konusu testlere cevap veren tüm adayların soruları doğru cevaplandırdığı kabul edilerek yapılacağına dikkat çekildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.