» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KPSS’de Kopya Çekildi mi?

A+  A- KPSS’de Kopya Çekildi mi?

28 Kasım Pazar günü yapılan KPSS’de yine kopya çekildiği iddia edildi. Daha önce kopya iddialarının gerçek olduğunun ortaya çıkmasıyla bir skandala dönüşen KPSS’de yine kopya çekildiği iddia edildi.

Kopya çekilmesine ortam hazırlayan bir sınav sorusunu bir çok aday kopya çekerek doğru yanıtlamış oldu.

Genel yetenek sorularından olan “Dünya genelinde başarılar elde eden Merkez Bankası’nın başkanı kimdir?” sorusuna adaylar, ceplerindeki kağıt paralara bakarak doğru cevap verdi.

Bu durumun kopya sayılıp sayılmayacağı tartışılan bir konu haline geldi.

Sınav sırasında bu hareketin kopya sayılacağını düşünen ve soruyu yanlış yanıtlayanlar bu duruma isyan etti.

Bir sorunun bile çok önemli olduğu KPSS’de bu tarz kopyaya açık bir sorunun sorulması yanlış olarak değerlendirildi.

ÖSYM’nin yeni Başkanı Prof. Dr. Ali Demir‘in, sınavlar öncesinde “Kopya çeken çıkmazsa kurban keseceğim” dediği ve bu adağını da sınavda kopya çeken birinin tespit edilmemesi üzerine yerine getirerek koyun kestiği öğrenildi.

KPSS hatalı sorularıyla, Allah’a emanet sistemiyle, kurbanlık koyunlarıyla daha çok tartışılacağa benziyor.


Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 29 Kasım 2010 tarihinde eklenmiştir. "KPSS’de Kopya Çekildi mi?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8