» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KPSS’de Son Gelişmeler

A+  A- KPSS’de Son Gelişmeler

1- Soruları Baki S.’ye gönderen Berat K.’nın, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği’nde bilgi işlem uzmanı olarak çalıştığı ortaya çıktı.

2- Soru Hazırlama Komitesi üyesi Gönül Tütüncü’ye ait dershane ortaklıkları ortaya çıktı.

3- KPSS yerine branş bazında sınav geliyor. MEB öğretmenlerin KPSS’de yeterince ölçülemediği belirtiyor.

Ayrıntılar haberin devamında.

Baki S. ifadesinde şu iddialarda bulunmuştu: “Ortaokul arkaşım Berat aradı ve ‘Sana bir hediyem var, e-mail adresini ver’ dedi.” Berat K.’nin bilgi işlem uzmanı olarak çalıştığı ve KPSS’ye hazırlandığı belirlendi.

Berat K. savcılıkta verdiği ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

YÖK Denetleme Kurulu’na gelen bir ihbar mektubunda ÖSYM Soru Hazırlama Komisyonu Üyesi olan Gönül Tütüncü’nün, KPSS eğitim veren bir okulun sahibi olduğu iddia ediliyordu. KPSS’de ÖSYM’den soruları dışarı sızdırdığı iddia edilen Soru Hazırlama Komitesi üyesi Gönül Tütüncü’ye ait “Benim Dershanesi” adlı bir dershanenin olduğu ortaya çıktı.

Gelen ihbar mektubunda Gönül Tütüncü‘nün eşinin ÖSYM’de daire başkanı olan Metin Tütüncü olduğu iddia ediliyordu.

KPSS YERİNE YENİ SINAV

Öğretmen adaylarına KPSS yerine branş bazında yapılacak bir sınav getiriliyor. Sınavı MEB yapmayı planlıyor.

Öğretmene Yeterlilik Sınavı Geliyor başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

haberturk
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 4 Eylül 2010 tarihinde eklenmiştir. "KPSS’de Son Gelişmeler" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. ŞEREF KALE

    Kpss sınavlarının kurumlar tarafından yapılmasının daha büyük sorunlar çıkaracağına, suistimallere açık olduğuna inanıyorum. Belirli bir birim tarafından daha güvenilir bir şekilde yapılması daha doğru olur. Her siyasi iktidar bunu gayet kolaylıkla suistimal eder. Biz bunu kaldıracak olgunluğa maalesef henüz erişmedik. Çünkü biz kendi görüşümüzdeki insanlar biryerlere gelsinde ne olursa olsun düşüncesinde kişileriz.hakedenlerin hakettiği yerlere gelmesi herkesin yararınadır.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7