» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KPSS’deki Şampiyon Aileler

A+  A- KPSS’deki Şampiyon Aileler

Geçtiğimiz günlerde KPSS’deki kopya iddialarıyla ilgili bir çok haber yayımlamıştık. Şimdi yeni bir iddia daha gündeme geldi. 120 sorulu sınavda 110 ve üzeri net yapanların en az 20 tanesi aynı evde yaşayan evli çiftler, kardeşler ya da ev arkadaşları.

Şimdi akıllara gelen soru: “sorular bazı evlere servis mi edildi?”

Bugüne kadar -biri hariç- yüksek başarı gösteren ve adı geçen kişilerin herhangi bir açıklama yapmamış olması da iddiaları güçlendiriyor.

İŞTE BAŞARILI HANELER*

Aynı adreste yaşayan en az 10 çift, kardeş ya da akraba, sınavda şampiyon oldu. İzmir’den N.B ve H.B, Sakarya’dan L.Ç ve S.Ç, Kayseri’den R.Y ve Z.Y, Ankara’dan N.S ve A.S, Malatya’dan E.Ö ve A.Ö, yine Malatya’dan R.N ve B.K, Ankara’dan H.A ve S.A, Kahramanmaraş’tan B.G ve İ.G, Afyonkarahisar’dan S.A ve H.A, İzmir’den M.S ve M.S’nin sınavda gösterdiği başarılar aynı.

İkili gruplar halinde aynı evde yaşadığı tespit edilen adayların bazılarının eş, bazılarının kardeş, bazılarınınsa arkadaş olduğu belirtiliyor.

İsmi geçen adaylardan bazıları, tüm soruları doğru yanıtlarken, bazılarının birer, ikişer yanlış yaptığı görülüyor.

Resmi kaynaklara göre Ankara’dan N.S ve A.S, Malatya’dan R.Y ve Z.Y, İzmir’den H.B ve N.B, Sakarya’dan L.Ç ve S.Ç, Malatya’dan R.N ve B.K eğitim bilimleri testinde 120’de 120 net yaptı. İkili olarak bu adayların ikametgâh adresleri de puanları gibi aynı.

Afyonkarahisar’dan H.A ve S.A’nın her ikisinin de 119 doğruya karşılık sadece bir yanlışı var. Eğitim bilimlerinde 117 doğru yapan E.Ö ile Malatya’da aynı evde yaşayan A.Ö aynı testte 111 doğru çıkarmayı başarmış görünüyor. İzmir’de M.S ve M.S çiftlerinin puanları da sırasıyla 113 ve 116 doğru çıkarmayı başarmış görünüyor.

Çiftlerin yanı sıra aynı evden kardeşler de başarılarıyla dikkat çekiyor. Afyonkarahisar’da aynı hanehalkından S.A ile H.A’nın her ikisi de sonuç belgelerine göre, Genel Yetenek testinde 56 doğru çıkarmayı başarmış görünüyor. Genel Kültür testinde ise adaylardan S.A 46, H.A ise 47 doğru yapmış. S.A eğitim bilimleri testinde de 120’de 120 net yapmayı başarmış görünüyor. Bu kişilere ek olarak bazı şampiyonların da aynı ilçelerde birbirine yakın mahallelerde yaşadığı görülüyor.

Kaynak: Radikal

KOPYA İDDİASINDA BULUNANLARA SUÇ DUYURUSU

Memurlar.net’in haberine göre, Tc Kimlik No’su yayımlanan kişilerden biri, kimlik numarasını yayımlayanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Tc kimlik numaramla MEB sitesinden adıma öğretmenlik başvurusu yapıldı” diyen aday, iddialara karşı verecek cevabının olduğunu söyledi.
İnternet sitelerinde  konuyla ilgili paylaşımda bulunanlar ise, “Milli Eğitim Müdürlükleri atamalarla ilgili olarak listelerde TC Kimlik Numaralarını çarşaf çarşaf yayınlıyor. O zaman bir şey olmuyor da, biz yayınlayınca mı sorun oluyor?” açıklamalarında bulundu.

Henüz cevabını hiç bir yayın organıyla paylaşmayan adayın ismi hâlâ şaibeli sonuç listelerinde yer alıyor.

Israrla kopya ya da soruların çalınması gibi bir durumun olamayacağını söyleyen ÖSYM yetkilileri “başarılı ailelerler” ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

ATAMALAR İPTAL OLUR MU?

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, atamaların hiç bir şekilde iptal olmayacağını, varsa ve kanıtlanırsa, kopya çektiği belirlenen adayların atamalarıyla ilgili düzenleme yapabileceklerini söyledi.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 21 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "KPSS’deki Şampiyon Aileler" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Umut

    KPSS’DE KOPYACI EŞLER VE AKRABALARDAN SONRA ŞİMDİ DE KOMŞULAR ORTAYA ÇIKTI!!!

    KPSS’de birincilerinden olan Fen Bilgisi Öğretmeni Rabia N. ve Matematik Öğretmeni Behiye K. ‘nın tercih sayfalarında verdikleri bilgiler doğrultusunda komşu oldukları ortaya çıktı.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8