» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

KPSS’ye Üstü Çıplak Girmiş

A+  A- KPSS’ye Üstü Çıplak Girmiş

YÖK Başkanı’na kızan Abbas Melih Altıncı, İzmir’de KPSS’ye tişörtsüz girmeyi başardı. Çıkışta polisler, Altıncı’ya ceza kesti.

Celal Bayar Üniversitesi Fizik Bölümü son sınıf öğrencisi Abbas Melih Altıncı, 28 Kasım 2010’da düzenlenen KPSS’ye tişörtünü çıkararak girdi. Çünkü ÖSYM’nin sınavlarında türban yasağının kaldırılması sonrası YÖK Başkanı Özcan’ın yaptığı, “Güvence veriyorum, nasıl başörtülü öğrencilerimizin girmesini sağlıyorsak, başörtüsüz öğrenciler de baskı görmeyecek. Onlar bizim güvencemiz altındadır” sözlerini samimi bulmuyordu.

Görevlilerin engel olamadığı Altıncı’ya daha sonra polis tarafından ceza kesildi.

Radikal gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre Altıncı, o gün de arama noktasında sıkı sıkıya aranınca, kendi deyimiyle tepesi attı: “Normal kıyafetimle gitmiştim. Bu kadar arama olunca canıma tak etti. Bilekliğinizi çıkarın, cüzdanınızdaki bozuk paraları da emanetçiye bırakın, dediler. Ona sinirlendim. Emanetçiye gidip tişörtümü ve montumu da bıraktım. Üzerimde pantolonum kaldı.

‘Sınava giremezsin’, dedi bir polis. ‘YÖK Başkanı, ‘İstediğiniz kıyafetle girebilirsiniz’ demişti. Sokmuyorsanız tutanak tutun’ dedim.. Sınıfta 20 kişi vardı. Biraz garipsediler, hafif gülüşme oldu. Normal şekilde sınava devam ettim. Sınav sonuna kadar kaldım.”

Altıncı, sınav çıkışında yarı tişört ve montunu almak üzere emanetçiye giderken polis durdurdu.

Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurları H.Ü. ve İ.B Altıncı’ya Kabahatler Kanunu’nun 36. maddesi gereği, genelde sarhoşlara uygulanan “Başkalarının huzur ve sükûnunu bozacak şekilde davranışlarda bulunmak” iddiasıyla 70 TL para cezası kesti.

Altıncı tutanağa,  “Toplum huzurunu bozmadığımı düşündüğümden imzamı atmıyorum” diye not düştü. Altıncı, hak etmediğini düşündüğü para cezasını yargıya taşıyor.

akşam
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 14 Aralık 2010 tarihinde eklenmiştir. "KPSS’ye Üstü Çıplak Girmiş" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. larissa

  Çok iyi yapmış, madem özgürlük var bende seneye şort ve büstiyerle giricem sınava

 2. Abdülkerim Fettah

  Esselamün aleyküm.hayırlı akşamlar.
  Sevgili arkadaşlar.
  Nedeni bilinmez ama neden toplumun huzurunu nasıl bozarım diye düşünenler olabilir.
  Tşörtünü çıkaran arkadaşın fikrinin ne oldugunu o andaki piskolojisini bilemiyorum,ama ne olursa olsun bunu bir inanç gereği başını örten insanlarla eşdeger gösterilmesi yanlış olur.ak parti hükümeti kadar acaba hiçbir hükümet egitime katkı yapmışmıdır.lütfen saygılı olalım. Hükümeti eleştirenlerin arkalarında mutlaka siyasi görüşü başka partileri desdekleyenlerdir.
  Lütfen saygılı olalım…allaha emanet olun……

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5