Kredi Kartı İle Ödeme Sayfası

Torba Yasa kapsamında katkı, öğrenim kredisi borçlarını yapılandıranlar, borçlarını kredi kartı ile internetten de ödeyebilecek. Kredi kartı ile ödeme sayfası açıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı – İnternet Vergi Dairesi üzerinden alınan borç yapılandırma başvuruları büyük bir hızla sonuçlandırılıyor ve ödeme planları borçlulara ulaştırılmaya devam ediliyor.

Bazı borçlular Torba Yasa kapsamındaki yapılandırma başvurularına henüz bir dönüş yapılmadığı için endişeli ve meraklı bir bekleyiş içerisinde. Bakanlar Kurulu geçtiğimiz günlerde bu bekleyişi az da olsa hafifletecek 1 aylık süre uzatımına gitmişti.

Yapılandırma işlemi sonuçlananlardan borcunu kredi kartı ile ödemek isteyenler için İnternet Vergi Dairesi sitesi üzerinde yeni bir bölüm açıldı.

Daha önce 3 bağlantının bulunduğu sayfaya eklenen 4. bağlantı ile, borçlular yapılandırdıkları borçlarını kredi kartı ile ödeyebilecekler.

Yapılandırılan borcunu kredi kartı ile ödemek isteyenler için sayfada “Tecil Dosya Numarası / Tahakkuk Fiş Numarası ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yapıp 6111 sayılı Kanunun 2. maddesi kapsamında bulunan borçlarımı yapılandırmak ve bu kanun kapsamında yapılandırılan borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum.” bağlantısı bulunmakta.

Torba Yasa kapsamında yapılandırılan borçları kredi kartı ile ödemek için;

1) 20 karakter uzunluğundaki Tecil Dosya Numarası ya da Tahakkuk Fiş Numarasının girilmesi,
2) T.C. Kimlik No ya da Vergi Numaralarından en az birinin girilmesi gerekiyor.

Yapılandırılan borcu kredi kartı ile ödeme sayfası için tıklayınız.

Ödeme Sayfası

15 thoughts on “Kredi Kartı İle Ödeme Sayfası

 1. merhaba
  ben hep önceden kyk ödemelerimi yapıyordum bazen fazla fazla yatırıyordum… devrediyordu… sadece bu ayın borcu vardı ve vergi dairesine ödemem düştü… onuda interneten ödeyemiyor muyuz sayfaya bakıyorum… ama borç ödeme aftan … sayılı kanunla olanlar için var…

 2. TECİL DOSYA NUMARASI VAYA TAHAKKUK FİŞ NUMARASINI NASIL TEMIN EDİYORUZ BİLGİLENDİRMENİZİ RİCA EDERİM.

 3. yapılandırılmış olan öğrenim kredisi borcumun bu ayki taksitini bir defaya mahsus kredi kartıyla ödemek istiyorum fakat araştırdığım kadarıyla 2 ay sonra tekrar ödeme tarihi geldiiğinde ve diğer ödemelerde dahil kredi kartımdan otomatik olarak bu borçlar kesilecek.bu doğrumudur ? yardımcı olurmusunuz lütfen.

  1. İnternet üzerinden ( https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_6111_LOGIN_AC ) 2. seçenekle sayfanıza giriş yapınız. “Kredi Kartı İle Ödeme (Yapılandırma Dosyaları İçin)” bağlantısına tıklayınız. “Taksitle Öde” bağlantısıyla ödeme tablonuzu göreceksiniz. Tablonun sol tarafındaki taksit tiklerinden hangisini işaretlerseniz sadece o taksiti ödemiş olacaksınız. Yani belirttiğiniz gibi her ay kartınızdan belirtilen meblağ kesilmeyecek. Tek bir taksiti kredi kartı ile ödemeniz mümkün olacaktır. Diğerseniz birden fazla taksiti seçerek ödeme yapabilirsiniz.

 4. ınternet vergı daıresı uzerınden yatırdıgımız borclarımıızın dekontlarını sayfa uzerınden nerden bastırabılırz?ben ılk taksıtımı net uzerınden yatırdım ama cıktı almadım onun cıktısınıda alabılırmıyım ordan yoksa cok mu gec kaldım?

  1. Normal şartlarda ödeme sonunda ödemeyle ilgili dekontunuzu alabilirdiniz. Ödeme yaptığınız kartın ekstre bilgisi, ya da yapılan ödemeyle ilgili bankanızdan alacağınız dekont muhtemelen yeterli bir belge olacaktır.

 5. deniz arlkadaşın sorduğu soruya ilaveten yatırdığımız paralar yada borcumuz tamemen ödendiğinde KYK’nın sitesinde ne kadar süre sonra görünecek ya da görünecek mi? benim öğrenim kredisi yapılandırıldı ama katkı konusunda şüphelerim var ne biçim kurum yahu keşke öğrenciliğimde blaşmasaydım.

  1. Yapılandırma sonucunda ödemenizi internet vergi dairesi üzerinden yapıyorsanız https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_6111_LOGIN_AC yapılandırma bölümünden bilgilerinizle giriş yaparak ödeme yapabilir/ödemeleri takip edebilirsiniz. Ödemeleriniz muhtemelen KYK sitesinde görünmeyecektir. Sitedeki “BORÇLARINI VERGİ DAİRELERİNE YAPILANDIRANLARIN, AŞAĞIDAKİ BORÇ BİLGİLERİNİ DİKKATE ALMAMALARI GEREKMEKTEDİR.” ibaresi durumu açıklamaktadır. Ödeme yapılan dekontların saklanması yararınıza olacaktır. Yapılandırmanın durumu ile bilgiyi KYK’dan edinebilirsiniz.

 6. merhaba bir türlü bilgi edinemediğim konu şu; ögrenim ve katkı kredisi için başvuru süreleri uzatıldı ve ikinci dönemde aftan yararlanmak için başvuranların haziran ayı sonunda ödeme yapacagı belirtildi peki ilk dönemde başvuranlar için ödeme tarihi hala mayıs ayın sonu mudur yoksa her ikisini de tek tarih altında toplayıp haziran ayı sonuna mı ertelediler… konuyla ilgili bilgisi olan arkadaslar cevap verirse çok mutlu olurum.

  1. Başvuruyla ilgili süre uzatımı 1. dönem, 2. dönem gibi bir ayrıma sebep olmamaktadır. Ödeme tarihi herkes için Mayıs ayı sonuyken, son durumda herkesin ödeme tarihi Haziran sonuna dönüşmüştür. Fakat ödemeler ikişer aylık taksitlerle yapılacak olmasına rağmen, ikinci taksit, 1. taksitten bir ay sonra yapılacaktır. Diğer ödemelerde değişen bir durum yoktur. Yine de emin olmak için ödeme takviminize ilgili sayfadan, kredi kartı ile ödeme bağlantısından ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayınız.

 7. günaydın ben borcumu taksitlendirmeden peşin ödedim. haklısınız hemen görünmesi imkansız bu memelekette bilgileriniz için çok teşekür ederim kolay gelsin

 8. selam ben 5 nisanda aps ile yapılandırma için başvurdum vergi dairesine 2 mayıstada internetten tekrar başvurdum halen bana bişe göndermedileer.arıyorum bilgi alamıyorum ne yapmalıyım bilgilendirrisen sevinirim

  1. APS’nin kurumun eline ulaştığına dair bildirim aldıysanız meraklanmanıza gerek yok. Zîra olay sizden çıkmıştır, artık sorumluluk kuruma aittir. Siz başvurunuzu yaptınız, başvurunun sonuçlandırılıp size ulaşmalarını bekleyiniz. Ve ayrıca başvurduğunuz vergi dairesine ulaşabilirseniz de durumla ilgili bilgi edinmeye çalışmanız iyi olacaktır.

 9. slm ben borcumu ziraat bankasına yatırmamam rağmen pazartesi günü hala kyk sayfasın da borcum gözüküyor ne zaman silinir acaba bana bilgi verirmisiniz

  1. Merhaba Deniz, KYK borç sorgu sayfasında “BORÇLARINI VERGİ DAİRELERİNE YAPILANDIRANLARIN, AŞAĞIDAKİ BORÇ BİLGİLERİNİ DİKKATE ALMAMALARI GEREKMEKTEDİR.” açıklaması bulunmaktadır. Dolayısıyla yapılandırılan borç sayfada görünmeye devam ettiği gibi ödenenlerin de görünmesinde herhangi bir sorun yoktur. Ödemeleri aksatmadığınız ve dekontları sakladığınız sürece herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.