» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Liseliye Erken Mezuniyet İmkanı

A+  A- Liseliye Erken Mezuniyet İmkanı

Milli Eğitim Şurası’nda “tavsiye” niteliğinde de olsa çok tartışılacak kararlar alındı. Bir dizi yenilik de tartışmaya açıldı. Şurada liselilere erken mezuniyet imkanı tanıyacak düzenlemeler de görüşüldü. 9. ve 10. sınıfın not ortalaması en az 85 olan öğrenciler, 11‘inci sınıfta başarılarını sürdürürse erken mezuniyet hakkı kazanabilecek.

Liselerde sınıf geçme not ortalamasının da 2.5‘e indirilmesi planlanıyor.

En dikkat çekici çalışmalardan biri liselerde erken bitirme ve sınıf geçmeyle ilgili yeni düzenleme.

Erken bitirme önerisi, 9 ve onuncu sınıftaki not ortalaması en az 85 olan öğrencileri kapsıyor.

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama olmasa da önümüzdeki günlerde resmi düzenleme ve açıklama yapılması bekleniyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 7 Kasım 2010 tarihinde eklenmiştir. "Liseliye Erken Mezuniyet İmkanı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4