Manisa EBS Polisliğe mi Özendi?

Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu öğretmenleri tehdit mi etti? Lise öğrencilerine Gezi Parkı eylemlerine katılmaları için bazı öğretmenlerce telkinde bulunulduğunu belirten Sofuoğlu’nun, “bu öğretmenlerin isimleri elimizde” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Manisa Güne Bakış Gazetesi‘nin haberine göre Manisa’da günlerdir süren Gezi Parkı eylemlerinde lise öğrencilerinin çoğunlukta olması Eğitim Bir Sen Manisa Şubesi’nin de dikkatini çekti.

Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu ilginç bir iddia ortaya attı.

Sofuoğlu, öğrencilerin eylemlere katılmaları için bazı öğretmenler tarafından ikna edildiğini öne sürdü.

ÖĞRENCİLER PARA İLE EYLEME ÇAĞIRILIYOR

Sofuoğlu, “Bu konuyla alakalı okul temsilcilerinden telefonlar alıyoruz. Öğretmenlerin öğrencilere telefonla ulaşarak eylemlere çağırdığı iddiaları ortalıkta dolaşıyor. Hatta para verildiği iddiaları bile var. Bir okulda 30 çocuk siyah tişört giyerek okula geliyor, bir çocuk siyah tişört giymedi diye onu gerici, çağ dışı yobazsın diyerek dışlıyorlar.” dedi.

POLİSLİĞE Mİ ÖZENDİ?

Yapılanların çok tehlikeli olduğunu belirten Sofuoğlu, ellerinde öğretmenlerin isimlerinin olduğunu açıkladı.

Sofuoğlu sözlerine “öğretmenin öğrencileri kışkırttığı, dışarı çekmeye çalıştığına dair öğrencilerden velilere gelen şikayetler var. Bunu çok üzücü buluyoruz. Özellikle bilinç düzeyleri oluşmamış çocuklarımızı bu şekilde alet etmelerini doğru bulmuyoruz. İlköğretim ve son sınıf öğrencilerinden bile var.” şeklinde devam etti.

Bazı eğitimciler ise Sofuoğlunun açıklamalarını tehlikeli bulurken “acaba polisliğe mi özendiler” yorumunda bulundu.

1 thought on “Manisa EBS Polisliğe mi Özendi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.