» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Mart Ayı Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı

A+  A- Mart Ayı Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı

Memur-Sen tarafından yer ay güncellenen açlık ve yoksulluk araştırmasına göre Türkiye’de 4 kişilik bir aile’nin açlık sınırı 1.121 TL, yoksulluk sınırı ise 3.333 TL olarak açıklandı.

Mart Ayı Açlık ve Yoksulluk Araştırmasına göre, sağlık harcamaları yüzde 1.2 yükselirken ısınma madde fiyatlarında düşüş yaşandı. Ulaşım, haberleşme, giyim, temizlik, eğitim-kültür, sağlık, barınma, çevre ve su fiyatlarında ise artış oldu.

Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yaptırılan açlık-yoksulluk araştırmasına göre, gıda madde fiyatlarında ortalama değişim yüzde 2.48. Gıda madde fiyatlarında Şubat ayına göre en göze çarpan değişimin yüzde 29.01 artışla Karnıbahar.

Mart ayında bir önceki aya göre, giyim madde fiyatlarında ise ortalama değişim yüzde 0.84’lük bir artış olarak gözlendi. Giyim madde fiyatlarında Şubat ayına göre, en göze çarpan değişimin yüzde 8.63 artışla iç çamaşırı olurken, kışlık kıyafetlerde düşüşler yaşandı. Giyim madde fiyatlarında Ocak ayına göre, en göze çarpan düşüşlerin yüzde 6.76 azalışla kadın kabanı, yüzde 5.71 azalışla erkek kabanı, yüzde 5.01 azalışla erkek kazağı ve yüzde 4.98 azalışla kadın botu ürünlerinin fiyatında yaşandı.

Mart ayında Şubat ayına göre, sağlık harcamaları yüzde 1.20 yükseldi. Ulaşım fiyatlarında Şubat ayına göre en göze çarpan değişimin yüzde 1.58 artışla uçak ücreti, yüzde 1.40 artışla bisiklet ve yüzde 1.18’lik artışla araba ile ilgili temizlik ve bakım ürünleri fiyatlarında olduğu gözlendi. Mart ayında Şubat ayına göre haberleşme fiyatlarında ise ortalama değişim yüzde 0.85’lik bir artış olarak yansıdı. Temizlik fiyatlarında yüzde 0.63’lük bir artış gözlendi. Eğitim-kültür harcamaları fiyatlarında ise yüzde 0.55’lik bir artış oldu.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 8 Nisan 2014 tarihinde eklenmiştir. "Mart Ayı Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. veliagbaba

  Erdoğan’ın destek istediği ülkemizde vatandaşların durumu; ❗️10 Milyon asgari ücretli ve 9.5 Milyon emekli açlık s… https://t.co/e7t5Iijf94

 1. avrasyaanket

  Bizim iyimser TUIK bile açlık sınırı 2219 TL derken, kısa çalışma ödeneği 1725 TL. Yani emekçiler karın tokluğuna… https://t.co/slIBDvcCs7

 1. BirGun_Gazetesi

  Açlık sınırı 2 bin 345, yoksulluk sınırı ise 7 bin 639 liraya yükseldi https://t.co/2poFGqrjzJ https://t.co/oCfLKlc1QM

 1. timurtas_ask

  @KezbanYelen korpus @timurtas_ask diskçi takdirde açlık sınırı

 1. dontchull

  @METEHAN51552753 @Elfpnr1 @b0nasera @_EmiNe_K__ @latifsimsekk Bak insanlar yazmaya başlamış bile yardıma muhtaç mil… https://t.co/4BoSvR3vx0

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7